Wolf's Rain


plakat filmu Wolf
Scenariusz: Keiko Nobumoto
na podstawie mangi stworzonej przez Bones, Keiko Nobumoto, Iida Toshitsugu
Muzyka: Yoko Kanno


Rok produkcji: 2003 - 2004

Tytuł oryginalny: Wolf's Rain
Zagraniczna strona filmu: http://www.bones.co.jp/works/tv04/index.html
Produkcja: Japonia
Gatunek: anime, fantasy
Ilość odcinków: 30

Od momentu premiery Wolf's rain na początku 2003 roku film podbił serca miłośników anime nie tylko w kraju Kwitnącej Wiśni, ale także na Zachodzie.

Akcja toczy się 200 lat po wielkiej katastrofie i upadku cywilizacji. Ludzie rozproszeni są w niewielkich miastach, oddzielonych od siebie rozległymi obszarami pustki. Wilki zostały uznane za gatunek wymarły. Zwierzęta te jednak przeżyły i zdołały się dobrze zakamuflować: w obecności człowieka przybierają postać ludzką. Przychodzi jednak czas, kiedy mają dosyć życia w ukryciu. Idąc za głosem instynktu starają się odnaleźć drogę do Raju, w którym będą mogli nie chować się przed pełnym nienawiści spojrzeniem ludzi. Kiba, Tsume, Toboe i Hige opuszczają więc coraz mniej przyjazne miasto i odchodzą w nieznane.

Wolf's rain ujrzało świat w 2003 roku. Bandai Visual Bones zdecydowało się na rozplanowanie akcji na 30 odcinków - jest to standartowa ilość odcinków w anime. Całość podkreśla dobrze dobrana muzyka, która ładnie współgra z doskonałą kreską. Pomysłodawcami serialu są Bones i Keiko Nobumoto, zaś autorem scenariusza - Keiko Nobumoto.


Wolf's Rain - galeria plakatów


Wolf's Rain - galeria plakatówblog comments powered by Disqus