Łono


plakat filmu Łono
Reżyseria: Benedek Fliegauf
Scenariusz: Benedek Fliegauf
Muzyka: Max Richter
Zdjęcia: Peter Szatmari

Obsada:

Eva Green jako Rebecca
Matt Smith jako Thomas
Lesley Manville jako Judith
Peter Wight jako Ralph
István Lénárt jako Henry
Hannah Murray jako Monica

Dystrybutor: Aurora Films
Rok produkcji: 2010
Data premiery polskiej: 16 grudnia 2011
Tytuł oryginalny: Womb
Zagraniczna strona filmu: http://www.womb-film.de/
Czas trwania filmu: 111 min.
Produkcja: Francja, Niemcy, Węgry
Gatunek: dramat, science-fiction

Rebeka jako młoda kobieta powraca, aby osiedlić się w domu swojego dziadka. Szuka swojego przyjaciela z dzieciństwa Tommy’ego, który okazuje się już studentem. Ich ponowne spotkanie wyzwala silne wzajemne zauroczenie. Gdy poznają się lepiej, Rebeka odkrywa, że Tommy też żywi do niej głębokie uczucia, jeszcze z czasu gdy znali się jako dzieci. Jednak ich namiętny związek szybko się kończy, gdy Tommy ginie w wypadku samochodowym.

Załamana Rebeka czuje, że nie może dalej żyć bez Tommy’ego. Zwraca się z prośbą do kontrowersyjnego „Departamentu Replikacji Genetycznej“ o zgodę na zapłodnienie. Pomimo obaw związanych z potencjalnymi konsekwencjami, rodzice Tommy‘ego zgadzają się dać Rebecę próbkę DNA, aby mogła urodzić nowego Tommy’ego.

Życie z małym Tommym jest cudowne i pełne radości. Rebeka poświęca się całkowicie tylko „im dwojgu“, żyjąc w odosobnieniu wśród społeczności małej mieściny na wybrzeżu… Mimo upływających lat nie udaje jej się zupełnie uciec od wszystkich problemów związanych z tą decyzją.


Łono - galeria plakatówblog comments powered by Disqus