Wonder Woman - Wydanie DVD

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 11 października 2017

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), węgierski (Dolby Digital 5.1), turecki (Dolby Digital 5.1), polski dubbing (Dolby Digital 5.1), angielski dla niedosłyszących (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, hebrajskie, polskie, rumuńskie, słoweńskie, tureckie, węgierskie
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Wizja reżysera. Diana we współczesnym świecie

Reżyseria: Patty Jenkins
Scenariusz: Allan Heinberg, Geoff Johns
na podstawie materiałów do scenariusza, historiii Zack Snyder, Allan Heinberg; postaci William M. Marston, Harry G. Peter
Muzyka: Rupert Gregson-Williams
Zdjęcia: Matthew Jensen

Obsada:

Gal Gadot jako Diana Prince / Wonder Woman
Chris Pine jako Steve Trevor
Connie Nielsen jako Królowa Hippolita
Robin Wright jako Generał Antiopa
David Thewlis jako Sir Patrick
Danny Huston jako Generał Erich Ludendorff
Elena Anaya jako Maru
Ewen Bremner jako Charlie

 

Dowiedz się więcej o wydaniu Blu-ray i Blu-ray 3D!

 

Wonder Woman to entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków pierwsza pełnometrażowa opowieść o przygodach najsłynniejszej komiksowej superbohaterki. Film, w którym główne role zagrali Gal Gadot, Chris Pine, Robin Wright, Connie Nielsen i Danny Huston zadebiutuje na 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 11 października.

Zanim została Wonder Woman, była Dianą (Gal Gadot), księżniczką Amazonek wychowującą się na odległej, rajskiej wyspie i wyszkoloną na niepokonaną wojowniczkę. Pewnego dnia u brzegów wyspy rozbił się amerykański pilot (Chris Pine), który opowiedział Dianie o wielkim konflikcie ogarniającym świat. Księżniczka porzuciła więc swój dom przekonana, że może powstrzymać zagrożenie. W walce u boku ludzi, w wojnie ostatecznej, Diana odkrywa pełnię swojej mocy... i swoje prawdziwe przeznaczenie.

Film opowiada długo wyczekiwaną historię Diany, jedynego dziecka na Themyscirze, tajemniczej wyspie podarowanej jej mieszkańcom przez samego króla bogów - Zeusa, jej podróży i początków legendy tej niezrównanej superbohaterki. Pochodząca z plemienia Amazonek Diana przez całe życie szkoliła się do walki. Jednak aby stać się prawdziwą wojowniczką, będzie musiała odważnie bronić swoich ideałów i posługiwać się unikalnym orężem na najbardziej brutalnym polu bitwy, jakie świat kiedykolwiek widział.

− Nadszedł właściwy czas, aby zapoznać widzów z Wonder Woman − twierdzi reżyserka Patty Jenkins. − Fani od dawna czekali na ten moment, ale sądzę, że osoby, które nie znają tej postaci, również są gotowe na film o Wonder Woman. Superbohaterowie odegrali większą lub mniejszą rolę w życiu wielu ludzi. Przywodzą na myśl fantazję o tym, co by było, gdybyśmy to my byli tacy potężni i wspaniali, mogli wyruszyć w taką ekscytującą podróż i dokonywać bohaterskich czynów. Miałam siedem lat, kiedy po raz pierwszy przeczytałam „Supermana”. Ten komiks wywrócił mój świat do góry nogami, bo dzięki niemu czułam się jak Superman. Ta postać była uosobieniem wszystkiego, w co wtedy wierzyłam i wierzę do dziś: że każdy z nas po części chciałby móc zmienić świat na lepsze – wspomina Jenkins.

Później pojawiła się Wonder Woman. − Oglądałam serial, a ona była ideałem, do którego dążyła każda dziewczyna, silna i sympatyczna, interesująca, mająca własny styl, potężna, skuteczna i niezłomna jak chłopcy. To twarda laska, ale jednocześnie nie są jej obce miłość, przebaczenie i życzliwość wobec drugiego człowieka w naszym skomplikowanym świecie. Czuję się zaszczycona, mogąc nakręcić film o superbohaterce, która staje w obronie tych ważnych wartości – dodaje reżyserka.

Autor scenariusza do filmu, Allan Heinberg, pisał komiks Wonder Woman na zlecenie DC w latach 2006–2007 i bardzo się cieszył, że weźmie udział w projekcie. − Wonder Woman była moją ulubioną superbohaterką. Możliwość przyczynienia się w jakikolwiek sposób do przeniesienia jej historii na duży ekran, to dla mnie spełnienie marzeń – mówi Heinberg.

− W tej postaci pociągała mnie jej różnorodność, a zarazem umiejętność osiągnięcia wewnętrznej harmonii. To najpotężniejsza wojowniczka w komiksach, ale potrafi też być bezradna, wrażliwa, pewna siebie i zdezorientowana... za jednym zamachem. Poza tym nigdy nie kryje się ze swoją inteligencją i emocjami – mówi o swojej bohaterce odtwórczyni tytułowej roli Gal Gadot.

− Z Wonder Woman emanuje moralna czystość, którą w niej uwielbiam. Nie prześladują jej demony przeszłości, nie szuka zemsty na ludziach, którzy ją skrzywdzili, i nie znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. Miała sielankowe dzieciństwo. Wpojono jej, że życie stanowi najwyższą wartość. Może być bohaterem wyłącznie dlatego, że chce zrobić na świecie to, co należy − opowiada producent Zack Snyder.

Kiedy na brzegu jej rodzinnej wyspy pojawia się mężczyzna, pierwszy mężczyzna, jakiego Diana widzi w swoim życiu, otwiera jej oczy na ogrom świata istniejącego poza jej odosobnioną wyspą. Robi to zupełnie przypadkiem, rozbijając się u brzegów Themysciry. − Diana ratuje mu życie. W zamian Steve Trevor uczy ją o świecie ludzi. Stanowią idealny duet na kartach komiksu, ale ja uwielbiam relację, jaka łączy ich w filmie. Jest między nimi chemia, a forma filmowa umożliwia pokazanie jej w kontekście tej wielkiej przygody, bez wątku damy albo faceta w tarapatach, potrzebujących ratunku. Oni potrzebują się nawzajem, uczą się od siebie i są sobie równi − zauważa producent Richard Suckle.

Chris Pine, który wciela się w postać kapitana, cieszył się z faktu, że byli sobie równi i doceniał to, czego Steve mógł się nauczyć od Diany. − Kręcąc ten film, który moim zdaniem jest czymś więcej niż tylko opowieścią o superbohaterce, miałem poczucie, że jestem częścią czegoś wyjątkowego. Diana pokazuje granej przeze mnie postaci, szpiegowi, który widział zło z bliska i był unurzany w moralnie niejednoznacznym, toksycznym świecie wojny, że idealizm nadal ma rację bytu i nadal można pomagać drugiemu człowiekowi z czystej potrzeby serca. To historia, która zmusza do refleksji i jest obecnie bardzo aktualna – mówi aktor.

Wonder Woman jest przede wszystkim wojowniczką. Aby wcielić się w tę postać Gal Gadot musiała wiele miesięcy poświęcić na wyczerpujące treningi. − Na etapie preprodukcji trenowałam przez pięć miesięcy. Jeździłam konno, uprawiałam sztuki walki i dużo czasu spędzałam na siłowni. Mimo że cały proces był męczący, czułam się silna, sprawna i gotowa – wspomina aktorka.

Proces przygotowań obejmował także naukę choreografii i szkolenie z obsługi broni konieczne na potrzeby złożonych scen bitew, które przeprowadził koordynator pracy kaskaderów Damon Caro. Kobiety doskonaliły umiejętności w łucznictwie, walce na miecze, jeździe konnej i sztukach walki. Podróż ta miała swój wymiar indywidualny i zbiorowy. − To była osobista ścieżka każdej kobiety, jednak wiele kroków zrobiono na niej wspólnie. Zauważyłem, że w przypadku kobiet na treningu pojawia się dużo więcej emocji − mówi trener Mark Twight.

Realizacja filmu była wyzwaniem na wielu poziomach. Jednym z nich było znalezienie lokacji, która na dużym ekranie „zagrałby” Themyscirę, legendarną wyspę Amazonek i ojczyznę superbohaterki. Poza swoim antycznym i egzotycznym wyglądem Themyscira miała spełniać kilka praktycznych funkcji. Musiała mieć wystarczająco dużą plażę, aby pomieścić bitwę z Niemcami. Musiała być położona w odpowiednio ciepłym klimacie, aby możliwe było kręcenie zdjęć w lekkich ubraniach. Musiał się na niej znajdować stromy klif. Jednak przede wszystkim musiała być wspaniała i dorównywać wyobrażeniom o raju. Scenografka Aline Bonetto i koordynator organizacji produkcji w plenerze, Charles Somers, przeanalizowali 47 różnych lokalizacji i odwiedzili kilka z nich, zanim znaleźli to, czego szukali: urzekające Wybrzeże Amalfi we Włoszech. − Pogoda we Włoszech była piękna, a błękitno-zielone morze odznaczało się niezbyt dużą ilością prądów i fal. Zespół od efektów wizualnych dodał kilka klifów w postprodukcji. To był doskonały punkt wyjścia − mówi Bonetto.

Większość zdjęć do filmu powstało w Anglii. Ekipa przez długi czas pracowała w Londynie, m.in. w słynnym Australia House oraz na dworcu King’s Cross, którego dwa perony zostały zamknięte na dwa dni aby umożliwić pracę filmowcom.

Prace na planie filmu zakończyły się 9 maja 2016 roku. Rok później, 2 czerwca, odbyła się światowa premiera filmu, który został entuzjastycznie przyjęty nie tylko przez widzów, ale przede wszystkim przez krytyków. Potwierdzeniem pozytywnych recenzji były wyniki finansowe filmu. W kinach na całym świecie Wonder Woman zarobiła ponad 816 milionów dolarów z czego 103 miliony w weekend otwarcia. W cyklu DC Extended Universe film Patty Jenkins jest dziś drugim najbardziej dochodowym filmem ustępując jedynie superprodukcji Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (873,3 mln dolarów) a wyprzedzając Legion samobójców (745 mln dolarów) oraz Człowieka ze stali (668 mln dolarów).

 Gdybyśmy tylko wszyscy mogli widzieć świat takim, jakim widzi go Diana. Dostrzega wszechogarniającą ciemność, ale spogląda też ponad nią, w stronę tego, do czego zdolny jest rodzaj ludzki, wielkiego piękna. Dysponuje mocami bogini, ma serce pełne współczucia, a my chcieliśmy dać jej kompletną, wielowątkową i zabawną historię do opowiedzenia, z którą każdy będzie się mógł identyfikować. To wspaniała przygoda, którą, mam nadzieję, pokochają zarówno dawni, jak i nowi fani – mówi reżyserka Patty Jenkins.

WYDANIE BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ I DVD

Film „Wonder Woman” na 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 11 października! W wydaniach nie zabraknie także materiałów dodatkowych:

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

  • Wizja reżysera. Diana we współczesnym świecie
blog comments powered by Disqus