Zatoichi

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 18 kwietnia 2005
W sprzedaży od: 21 kwietnia 2005

Format obrazu: 1.85:1, anamorficzny
Dźwięk:japoński (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 12 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Best Film

Dodatki

  • zwiastun, wywiad z Takeshi Kitano, o filmie

Reżyseria: Takeshi Kitano
Scenariusz: Takeshi Kitano
na podstawie książki: Kan Shimozawa
Muzyka: Keiichi Suzuki
Zdjęcia: Katsumi Yanagishima
Kostiumy: Yohji Yamamoto

Obsada:

Takeshi Kitano jako Zatôichi
Tadanobu Asano jako Hattori Genosuke
Michiyo Ookusu jako O-Ume
Yui Natsukawa jako O-Shino, żona Hattori Gennosuke

Nowy film Takeshi Kitano, charyzmatycznego japońskiego reżysera. Nagrodzony Nagrodą Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto oraz aż czterema nagrodami (m.in. nagrodą publiczności i nagrodą specjalną za reżyserię) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.
Zatoichi jest kinową wersją popularnego japońskiego serialu telewizyjnego. Jest to opowieść o niewidomym mistrzu miecza, tytułowym Zatôichi, który podróżując po kraju staje w obronie niewinnych ludzi. Realizowany w latach 1962-1989 r. serial bił rekordy popularności w Kraju Kwitnącej Wiśni, jak i poza jego granicami.


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

klatka z filmu Obraz ostry i kontrastowy. Paleta zimnych barw, jakimi nas uraczyli twórcy co jakiś czas przerywana jest gorącą i soczystą czerwienią krwii, która wręcz wylewa się momentami z ekranu. Daje to ogólnie znakomity efekt wizualny, który bardzo mi przypadł do gustu. Miejscami zauważyłem coś, co wyglądało na analogowe śmieci, ale po bliższym przyjrzeniu się sytuacji wydaje mi się, że to coś znalazło się tam za pełnym przyzwoleniem twórców, ba zostało przez nich stworzone.
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Znakomicie sprawdza się tutaj oryginalna japońska ścieżka dźwiękowa, podana w systemie Dolby Digital 5.1. Dzięki tej ścieżce możemy zgłębić jeszcze bardzie to, co chciał nam przekazać Takeshi Kitano. Znakomicie dobrana muzyka, świetna kierunkowość, zwłaszcza w scenach walki, pięknie oddany efekt padającego deszczu to chwile, które napawają radością każdego miłośnika technologii kina domowego. Aha jest jeszcze polski lektor. Niestety tylko w Dolby Digital 2.0 i z wielką misją zagłuszenia tego co
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu Tym razem muszę powiedzieć, że prawie udało się mnie zachwycić. Do dyspozycji standardowo trailer, chyba amerykański, po obejrzeniu, którego stwierdzam, że ma on niewiele wspólnego z rzeczywistyą tematyką filmu. Cóż, może Amerykanie tak mają. Następnie mamy całkiem fajnie zrobiony dokument coś a'la making of, z którego dowiadujemy się jak oni to zrobili. I na koniec prawdziwa perełka: wywiad z Takeshi Kitano. Znakomity, że palce lizać. Tutaj dowiemy się: dlaczego, jak i po co on właściwie podjął się zmierzyć z legendą Zatoichi'ego. Rewelacja.
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Świetne wydanie wspaniałego filmu. Coś, co jeszcze niedawno mogło wydawać się marzeniem. Tu stało się rzeczywistością. Wydawnictwo Best Filmu jest znakomitą propozycją dla każdego miłośnika kina samurajskiego. Jest również znakomitą propozycją dla każdego miłośnika kina.
Ocena: 5/5



blog comments powered by Disqus