Zbrodnia


plakat filmu Zbrodnia
Reżyseria: Greg Zglinski
Scenariusz: Igor Brejdygant
na podstawie serialu "Morden i Sandhamn", będącego adaptacją powieści "Na spokojnych wodach" ("Still waters") Viveci Sten

Obsada:

Magdalena Boczarska jako Agnieszka
Wojciech Zieliński jako Tomek
Radosław Pazura jako Cezary
Dorota Kolak jako Maria
Joanna Kulig jako Monika
Barbara Kurzaj jako Ewa Miernus
Andrzej Andrzejewski jako Józef Szarski
Małgorzata Rożniatowska jako Henryka Dzikowska

Rok produkcji: 2014 - 2014

Produkcja: Polska
Gatunek: thriller
Ilość odcinków: 3

Spokojne życie mieszkańców Półwyspu Helskiego i urlop bohaterów w malowniczej scenerii zostają nieoczekiwanie przerwane przez tajemnicę z przeszłości. Na tle surowych i zapierających dech w piersiach krajobrazów polskiego wybrzeża mają miejsca niewyjaśnione morderstwa.

Z pozoru idealne małżeństwo Agnieszki (Magdalena Boczarska) i Cezarego (Radosław Pazura) Lubczyńskich przeżywa kryzys. Para decyduje się jednak spędzić rodzinny urlop nad polskim morzem i uczcić 40-tą rocznicę ślubu rodziców Czarka. Przygotowania do uroczystości zostają przerwane, kiedy Agnieszka znajduje ciało topielca. Do śledztwa na Helu zostają przydzieleni komisarz Tomasz Nowiński (Wojtek Zieliński) oraz posterunkowa Monika Krajewska (Joanna Kulig) z gdyńskiej komendy. Nagle w tajemniczych okolicznościach ginie siostra poprzedniej ofiary. Śledztwo komplikuje się, a policjanci odkrywają kolejne elementy mrocznej układanki. Spotkanie Agnieszki i Tomka po latach i sprawa zagadkowych morderstw spowodują, że dotychczasowe życie bohaterów zmieni się diametralnie.

Trzyodcinkowa produkcja AXN zrealizowana na podstawie serialu Morden i Sandhamn, będącego adaptacją bestsellerowej szwedzkiej powieści Na spokojnych wodach (Still waters) autorstwa Viveci Sten.

Produkcja AXN w reżyserii Grega Zglińskiego (Cała zima bez ognia, Pitbull, Paradoks, Wymyk, Londyńczycy) została zrealizowana według scenariusza Igora Brejdyganta. Za produkcję odpowiedzialny jest Opus Film – studio ma na swoim koncie takie filmy jak: IDA, Wymyk, Kongres czy Obietnica.


Zbrodnia - galeria plakatów


Zbrodnia - galeria zdjęćblog comments powered by Disqus