Krwawy Ring (1986)

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 31 października 2005
W sprzedaży od: 18 listopada 2005

Format obrazu: 1.33:1, 4:3
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 2.0), polski lektor (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-5
Region: 2
Dystrybutor: SPI

Dodatki

  • katalog filmów SPI

Reżyseria: Jet Li

Obsada:

Jet Li jako Jet
Kurt Roland Petersson jako Kapitan Hans
Jia Song jako Na
Paulo Tocha jako Bailey
Erkang Zhao jako Zhang

Debiut reżyserski i zarazem jedyny dotąd film wyreżyserowany przez Jeta Li. Chiński żołnierz wraca z wojny do domu. Na miejscu okazuje się jednak, że nic nie jest tak jak przed wojną. W mieście stacjonują Amerykanie i to oni decydują o wszystkim. W wyniku nieoczekiwanego zbiegu okoliczności chiński weteran zostaje zaangażowany do walk na ringu z amerykańskimi marynarzami.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Niestety film dosyć stary i nieudolnie przeniesiony do formatu DVD. Obraz ma wzloty i upadki, jest raz lepszy raz fatalny. Najgorzej wypadają sceny kręcone poza studiem, na świeżym powietrzu. Format telewizyjny nie poprawia odbioru zaśmieconego i mało wyraźnego obrazu. Bo kto przecież chciałby odrestaurować chińską bijatykę klasy B? Światełkiem w tunelu jest dobra paleta barw, z czernią na czele. Ale to małe pocieszenie.
Ocena: 2/5

Dźwięk

Do wyboru wyłącznie Dolby Digital 2.0 w wersji angielskiej i z polskim lektorem. Szkoda, że nie pokuszono się o wersję oryginalną w języku chińskim. Oczywiście dwukanałowy dźwięk nie powali nikogo na kolana, niczym bokser po przez nokaut. Ale nie jest też tak tragicznie, jakby z oceny końcowej wynikało. Piętą achillesową jest brak przestrzenności i efekty dźwiękowe (uderzenia, tłuczone szkło), które wydobywają się z głośników bez polotu i sztucznie. Ot, jest dźwięk i tyle. I chyba trzeba właśnie w ten sposób do tego podejść.
Ocena: 2.5/5

Podsumowanie

Szkoda, że zaniedbano to wydanie DVD. Można było pokusić się chociaż o oryginalną ścieżkę dźwiękową, a nie angielski dubbing. Mimo wszystko, fani azjatyckich bijatyk powinni zastanowić się nad zakupem Krwawego Ringu. W końcu, to jeden z pierwszych filmów z Jetem Li...
Ocena: 2/5blog comments powered by Disqus