Ziemia żywych trupów

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 1 grudnia 2005
W sprzedaży od: 8 grudnia 2005

Format obrazu: 2.35:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, polski
Język menu: angielski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

 • Martwi znów żywi – nakręcanie filmu Ziemia żywych trupów
 • dzień z zombie
 • umarli wracają do życia
 • kiedy Shaun poznał George’a
 • skrawki
 • Scenopisy obrazkowe
 • casting zombie
 • sceny rzezi
 • efekty zombie
 • komentarz audio do filmu
 • zwiastuny: King Kong, Klucz do koszmaru

Reżyseria: George A. Romero
Scenariusz: George A. Romero
Zdjęcia: Mirosław Baszak

Obsada:

Simon Baker jako Riley
John Leguizamo jako Cholo
Dennis Hopper jako Kaufman
Asia Argento jako Slack
Robert Joy jako Charlie

Minęły dwie dekady odkąd zombie wykreowane przez mistrza gatunku George’a A. Romero straszyły widzów na całym świecie. Przez lata fani horrorów z niecierpliwością oczekiwali ich powrotu. Ten dzień wreszcie nadszedł – otwierając całkiem nowy rozdział w historii horroru.
Zombie opanowały cały świat, żywi skrywają się za murami ocalałego miasta. Jednak nawet w mieście nie jest spokojnie – mieszkańcy szykują rewolucję, aby obalić przywódców, a zombie szybko uczą się nowych umiejętności.....


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Zdziwiłbym się, gdyby był średniej jakości. Przecież sporo w najnowszych „truposzach” scen nocnych. Oczywiście nie zawiodłem się, Universal stanął na wysokości zadania. Obraz jest czyściutki, gładziutki i zachwyca różnorodnością odcieni czerni. Żywe i ciepłe kolory za dnia mieszają się z nieco chłodniejszymi okraszonymi mrokiem. Owszem, do perfekcji troszkę brakuje, ale zważywszy na to, że prócz filmu na płycie znajduje się pokaźna ilość dodatków – nie mam zastrzeżeń.
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Soczystość i dobra panorama to jego główne zalety. Ścieżka dźwiękowa w Ziemi Żywych Trupów jest hałaśliwa i „bałagani” we wszystkich głośnikach. Osobiście lubię filmy gdzie sporo się dzieje na ekranie i sfera dźwiękowa została dobrze przeniesiona do postaci cyfrowej. Wystrzały, wybuchy, a nawet sama muzyka będą w tym przypadku rozkoszą dla naszych uszu.
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu Wydanie Ziemi Żywych Trupów jest tylko jedno płytowe, ale to nie przeszkodziło aby znalazła się na nim pokaźna ilość bonusów. Sporo dowiemy się o kulisach powstawania filmu. „Undead again”, to nietypowy materiał z planu filmowego. Nie zabrakło w nim humoru, a szybki montaż przypomina raczej dokumenty z MTV. Na szczęście prócz słodzenia nie zabrakło konkretów. John Leguizamo w „A Day With The Leaving Dead” humorystycznie i luzacko oprowadzi nas po wytwórni zombiaków. Dowiemy się gdzie powstały i kto zrobił te wszystkie maszkary. „Bringing The Dead To Life”, to krótka lekcja o efektach specjalnych, podobnie jak „Zombie Effects”, gdzie porównamy sobie to co było kręcone w studiu na tzw. green screenie, a z tym co widzieliśmy już na filmie. Sceny usunięte znajdziemy w „The Remaining Bits”. Szkoda, że są ich tylko dwie minuty. „When Shaun Met George”, to krótka historia o tym, jak w filmie Romero zagrali twórcy - parodii jego twórczości – filmu „Świt żywych trupów”. Nie wspomniałem jeszcze o teledysku? „Scenes Of Carnage” chyba można nim tak nazwać. Otóż skondensowano w nim, w jednej minucie to co z filmu najlepsze – obiad zombiaków. Obrzydliwości nigdy za wiele? Obejrzyj w takim razie storyboardy i porównanie ich ze scenami finalnymi. Dodatki tak jak sam film, dla widzów o mocnych nerwach. Napisy dostępne są w języku polskim. Nie zabrakło ich również w komentarzu twórców.
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Najnowsze zombiaki, a więc i najlepsze wydanie dvd. Dobra oprawa techniczna „umili” seans obrzydliwości, a spora liczba dodatków pozwoli zagłębić się w świat żywych trupów i poznać go od strony technicznej. Podobnie jak przy samym filmie, tak i przy dodatkach można się odprężyć. Polecam!
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus