Nominacje Asian Film Awards 2007

Autor: Deckard

Najlepszy FIlm

  • Cesarzowa Hong Kong / Chiny
  • Exiled Hong Kong
  • The Host Korea Południowa
  • Love and Honor Japonia
  • Opera Jawa Indonezja / Austria
  • Still Life Chiny

Najlepszy reżyser

  • HONG Sang-soo Woman on the Beach Korea Południowa
  • JIA Zhangke Still Life Chiny
  • Jafar PANAHI Offside Iran
  • Johnnie TO Exiled Hong Kong
  • TSAI Ming-liang I Don't Want to Sleep Alone Tajwan / Francja / Austria
  • Apichatpong WEERASETHAKUL Syndromes and a Century Tajlandia / Austria / Francja

Najlepszy aktor

  • CHANG Chen The Go Master Chiny
  • JUNG Ji-hoon (RAIN) I'm a Cyborg, but That's OK Korea Południowa
  • Shahrukh KHAN Don Indie
  • Andy LAU A Battle of Wits Japonia / Hong Kong / Chiny / Korea Południowa
  • SONG Kang-ho The Host Korea Południowa
  • Ken WATANABE Memories of Tomorrow Japonia

Najlepsza aktorka

  • GONG Li Cesarzowa Hong Kong / Chiny
  • KIM Hye-soo Tazza: The High Rollers Korea Południowa
  • LIM Soo-jung I'm a Cyborg, but That's OK Korea Południowa
  • MIYAZAWA Rie Hana Japonia
  • NAKATANI Miki Memories of Matsuko Japonia
  • ZHANG Ziyi The Banquet Hong Kong / Chiny 

Najlepszy scenariusz

  • Mani HAGHIGHI Men at Work Iran
  • HONG Sang-soo Woman on the Beach South Korea
  • OISHI Tetsuya, KANEKO Shusuke Death Note: the Last name Japonia
  • SOHN Jae-gon My Scary Girl Korea Południowa
  • Prabda YOON Invisible Waves Tajlandia / Holandia / Korea Południowa / Hong Kong
  • ZHANG Cheng, YUE Xiaojun, NING Hao, Crazy Stone Hong Kong / Chiny

Najlepsze zdjęcia

  • KIM Hyung-goo The Host Korea Południowa
  • Andrew LAU, LAI Yiu-fai Confession of Pain Hong Kong
  • LIAO Pen-jung I Don't Want to Sleep Alone Tajwan / Francja / Austria
  • Sayombhu MUKDEEPROM Syndromes and a Century Tajlandia / Austria / Francja
  • WANG Yu The Go Master Chiny

Najlepsza scenografia

  • CHO Keun-hyun Forbidden Quest Korea Południowa
  • KUWAJIMA Towako Memories of Matsuko Japonia
  • Patrick TAM, Cyrus HO After This Our Exile Hong Kong
  • WADA Emi The Go Master Chiny
  • Tim YIP The Banquet Hong Kong / Chiny

Najlepsza muzyka

  • JEONG Yong-jin Woman on the Beach Korea Południowa
  • Peter KAM Isabella Hong Kong
  • LIM Giong Still Life Chiny
  • Rahayu SUPANGGAH Opera Jawa Indonezja / Austria
  • TERASHIMA Tamiya Tales from Earthsea Japonia

Najlepszy montaż

  • Lee CHATAMETIKOOL Syndromes and a Century Tajlandia / Austria / Francja
  • KIM Sun-min The Host Korea Południowa
  • Angie LAM Dog Bite Dog Japonia / Hong Kong
  • PARK Gok-ji, JEONG Jin-hee A Dirty Carnival Korea Południowa
  • Patrick TAM After This Our Exile Hong Kong

Najlepsze efekty specjalne

  • Angela BARSON, CHUNG Chi-hang Cesarzowa Hong Kong / Chiny
  • Digital Tetra Inc. The Restless Korea Południowa
  • OHYA Tetsuo The Sinking of Japan Japonia
  • The Orphanage The Host Korea Południowa
  • YANAGAWASE Masahide Memories of Matsuko Japonia
Materiały powiązane:



blog comments powered by Disqus