Animation Now! Festival 2010

logo
Czas trwania: 8 grudnia 2010 - 12 grudnia 2010
Miejsce: Kino Kameralne, Gdańsk + PPNT, Gdynia
Strona oficjalna: http://animationnow.pl

Przez pięć dni animacja będzie rozkwitać w Gdańsku, Gdyni i Sopocie i ożywi przestrzeń Trójmiasta nieposkromionymi kolorami, niewyczerpaną paletą pomysłów i rysunkową pozytywną energią. Festiwal pragnie dzielić się fascynacją animacją z możliwie szerokim gronem odbiorów i zachęcić do dalszej eksploracji bogatego świata filmów animowanych.

Animation Now! będzie kolażowym przeglądem przez różne techniki, style, narracje i na naszych oczach wprawi w ruch rysunki, lalki, plastelinę, papier, graffiti, fotografie, grafikę komputerową, a nawet puszki po konserwach i odkurzacze. Nie zabraknie dobrego humoru, świetnej zabawy, absurdu rysowanego grubą kreską, nieskrępowanej fantazji i pięknych, wysublimowanych obrazów. Animacja pokaże również swoją prześmiewczą i niepokorną stronę, nie raz puści oko w stronę widza, ale również sięgnie po poważniejsze i aktualne tematy skłaniające do refleksji.

Animation Now! zaprezentuje doborowe grono animacji, które w ciągu ostatnich kilku lat zdobyły uznanie na międzynarodowych festiwalach filmowych, gwarantując wysoką jakość artystyczną obrazów projektowanych w Kinie Kameralnym w Gdańsku i Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. W tym roku trasa filmowa przebiega od Japonii i Australii przez Stany Zjednoczone po różne zakątki Europy, a po drodze nie zabraknie licznych trójmiejskich premier.

Animation Now! to również atrakcyjne multimedialne warsztaty tworzenia animacji i komiksów dla młodzieży i dorosłych oraz możliwość zaprezentowania swojego portfolio na spotkaniu z ciekawymi młodymi artystami z ekipy najnowszej polskiej superprodukcji "Jeż Jerzy".

Tak jak animacja nie może istnieć bez dźwięków i muzyki, tak na festiwalu Animation Now! nie może zabraknąć również ciekawych działań audiowizualnych. W tym roku będzie eksperymentalnie, zaskakująco i z przymrużeniem oka. Będziemy bawić się dźwiękiem i obrazem, a wśród specjalnych atrakcji znajdzie się animation now! karaoke, czyli improwizacje dubbingowe do wybranych animacji.

Festiwal pojawi się także w przestrzeni miejskiej za sprawą akcji Comics Box, czyli komiksu na mieście, która zachęci uczestników do spontanicznego rysowania komiksów w wybranych lokalach na terenie Trójmiasta.
blog comments powered by Disqus