Przegląd Filmów Anime - druga edycja

patronat gildii logo
Czas trwania: 26 marca 2011 - 27 marca 2011
Strona oficjalna: http://www.multikino.pl

Sieć  Multikino i Silver Screen zapraszają  fanów japońskiej animacji na Przegląd Filmów Anime, który odbędzie się w dniach 26 – 27 marca. Różnorodność to główna ceha anime: zniszczona Ziemia, inne cywilizacje, wampiry, androidy, hakerzy, przyjaźń chłopca i rybki, pilot z głową świni oraz piosenkarka próbująca sił w aktorstwie.

Zapraszamy na dwa dni pełne wrażeń!

Pierwszego dnia zaprezentowany zostanie Państwu „Evangelion 1.11”, odnowiona wersja kinowa słynnego serialu „Shin Seiki Evangelion”, emitowanego w połowie lat 90. Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której zniszczoną Ziemię atakują istoty zwane Aniołami. Pokonać je mogą jedynie biomechaniczne roboty Evangeliony sterowane przez dzieci. Drugim obrazem jaki przygotowali oprganizatorzy jest „Szkarłatny pilot” o asie przestworzy z głową świni, który we Włoszech w latach 30. XX wieku zwalcza powietrznych piratów, rabujących i porywających ludzi dla okupu. Będą też dwie części filmu „Ghost in the Shell” opowiadające o elitarnej Sekcji 9. W pierwszej odsłonie jej agenci stoczą bój z hakerem. W drugiej zaś, „Ghost in the Shell 2: Innocence”, z androidami i robotami egzystującymi niemal na równi z ludźmi. Ostatnią propozycją pierwszego dnia jest produkcja „Blood the Last Vampire”, która zabierze nas do Japonii lat sześćdziesiątych i oddziału zwalczającego wampiry.

Drugiego dnia zobaczą  Państwo niezwykłą przygodę rybki Ponyo i 5-letniego chłopca, czyli „Ponyo” w reżyserii mistrza Hayao Miyazakiego („Spirited Away: W krainie bogów”). A także „Laputa – Podniebny zamek” o tajemniczym naszyjniku i mitycznym zamku pośród chmur zamieszkiwanym niegdyś, jak głosi legenda, przez wysoko rozwiniętą cywilizację. Kolejny obraz to „Perfect Blue” (film od lat 16) opowiadający o losach sławnej piosenkarki, która zostaje aktorką. Filmy, w których gra przepełnione są seksem i brutalnością. Rodzynkiem w cieście będzie zaś koreańska animacja, najdroższa w historii kinematografii Korei Południowej, p.t. „Sky Blue”. Cywilizacja ludzka w wyniku wojen i zanieczyszczenia środowiska zostaje zniszczona. Części ludzi udaje się jednak założyć miasto, które czerpie energię z... zanieczyszczenia.

Doświadcz magii japońskiej animacji, którą zachwycił się cały świat. Przegląd odbędzie się w następujących kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Łódź Silverscreen, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy. Bilety i karnety w sprzedaży dostępne od 4 marca w kasach poszczególnych kin. Bilet na pojedynczy seans: 12 zł | Karnet 2-dni: 60 zł. Szczegóły na www.multikino.pl.
 
blog comments powered by Disqus