Nominacje i nagrody

Autor: Deckard
7 lutego 2006

Najlepszy film

  • Wallace & Gromit: Klątwa KrólikaAardman Animations Ltd./DreamWorks Animation
  • Kurczak Mały – Walt Disney Feature Animation

  • Gnijąca Panna Młoda Tima Burtona – Warner Bros. Presents A Tim Burton/Laika Entertainment Production

  • Ruchomy zamek Hauru – Walt Disney Studios/Studio Ghibli

  • Madagaskar – DreamWorks Animation

Najlepszy film (produkcja na rynek dvd)
  • Lilo & Stitch 2: Stitch Has A Glitch – DisneyToon Studios

  • Bionicle 3: Web of Shadows – Creative Capers Entertainment, Inc.

  • Kronk’s New Groove – DisneyToon Studios

  • Tarzan II – DisneyToon Studios

  •  Batman vs Dracula – Warner Bros. Animation

Najlepszy animowany film krótkometrażowy

  • The Fan and The Flower – Atomic Television/Plymptoons Productions

  • Life in Transition – John R. Dilworth/Stretch Films, Inc.

  • Milch – Klasky Csupo

  • Moongirl – Laika/Entertainment

  • The Moon and The Son: An Imagined Conversation – John Canemaker Productions

Najlepsza animowana reklama telewizyjna

  • United Airlines "Mr. Pants" - Acme Filmworks

  • ConocoPhillips "1975" - Ring of Fire

  • They Might Be Giants “Bastard Wants to Hit Me” - Laika/House

  • Coke "Futbol" - Laika/House

  • GE "Tower" - Quiet Man Inc.

Najlepsza animowana produkcja telewizyjna

  • Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów II Epizody 21-25 - Cartoon Network Studios

  • AVATAR: The Last Airbender - Nickelodeon

  • Foster's Home for Imaginary Friends - Cartoon Network Studios

  • My Life As A Teenage Robot – Nickelodeon/Frederator

  • Batman - Warner Bros. Animation

Najlepsza animacja w grze komputerowej

  • Ultimate Spider-Man – Activision/Treyarch

  • Psychonauts – Double Fine Productions, Inc.

  • Resident Evil 4 – Capcom

  • SpongeBob SquarePants: Lights, Camera, PANTS! – THQ, Inc.

  • Tak The Great Juju Challenge – THQ, Inc.


NAGRODY INDYWIDUALNE

Efekty animowane

  • Jason Wen - Wallace & Gromit: Klątwa Królika – Aardman Animations Ltd./DreamWorks Animation

  • Matt Baer - Madagaskar – DreamWorks Animation

  • Rick Glumac - Madagaskar – DreamWorks Animation

  • Dale Mayeda – Kurczak mały – Walt Disney Feature Animation

  • Martin Usiak – Madagaskar – DreamWorks Animation

Animacja postaci

  • Claire Billett –  Wallace & Gromit: Klątwa Królika – Aardman Animations Ltd./DreamWorks Animation

  • Spike Brandt – Tom & Jerry- The Karate Guard – Warner Bros. Animation

  • Jay Grace –  Wallace & Gromit: Klątwa Królika – Aardman Animations Ltd./DreamWorks Animation

  • Christopher Sadler – Wallace & Gromit: Klątwa Królika – Aardman Animations Ltd./DreamWorks Animation

  • Matt Shumway – Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa – Rhythm and Hues

Projekty postaci

  • Nick Park – Wallace & Gromit: Klątwa Królika – Aardman Animations Ltd./DreamWorks Animation

  • Carlos Grangel – Gnijąca Panna Młoda Tima Burtona – Warner Bros. Presents A Tim Burton/Laika Entertainment Production

  • William Joyce – Roboty – 20th Century Fox Animation/Blue Sky Studios

  • Craig Kellman – Madagaskar – DreamWorks Animation

  • Joe Moshier -  Kurczak mały – Walt Disney Feature Animation

Projekty postaci w produkcji telewizyjnej

  • Ernie Gilbert – The Fairly OddParent: The Good Old Days - Nickelodeon

  • Bryan Arnett – My Life As A Teenage Robot: Escape From Cluster Prime - Nickelodeon

  • Jorge Gutierrez – The Buzz on Maggie: Bella Con Carny – Walt Disney Television Animation

  • Luther McLaurin – Catscratch - Nickelodeon

  • Shannon Tindle – Foster’s Home for Imaginary Friends: Go Goo Go – Cartoon Network Studios

Najlepsza reżyseria

  • Nick Park, Steve Box – Wallace & Gromit: Klątwa Królika – Aardman Animations Ltd./DreamWorks Animation

  • Mike Johnson, Tim Burton - Gnijąca Panna Młoda Tima Burtona – Warner Bros. Presents A Tim Burton/Laika Entertainment Production

  • Hayao Miyazaki - Ruchomy zamek Hauru – Walt Disney Studios/Studio Ghibli

Najlepsza reżyseria produkcji telewizyjnej

  • Peter Shin - Family Guy North by North Quahog – Fox TV Animation

  • Gary Conrad - The Fairly OddParent: The Good Old Days – Nickelodeon

  • Craig McCracken - Foster’s Home for Imaginary Friends: Duchess of Wails – Cartoon Network Studios

  • Dan Povenmire - Family Guy: PTV – Fox TV Animation

  • Dan Riba - Justice League Unlimited: Clash – Warner Bros. Animation

Najlepsza muzyka

  • Julian Nott – Wallace & Gromit: Klątwa Królika – Aardman Animations Ltd./DreamWorks Animation

  • Hans Zimmer – Madagaskar – DreamWorks Animation

Najlepsza muzyka w produkcji telewizyjnej

  • James L. Venable, Jennifer Kes Remington  - Foster’s Home For Imaginary Friends Duchess of Wails – Cartoon Network Studios

  • Jeff Danna, Steve Sullivan – Zula Patrol: Case of the Missing Rings – Zula USA LLC

  • Thomas Chase Jones - Batman: The Laughing Bat – Warner Bros. Animation

Najlepsza scenografia

  • Phil Lewis Wallace & Gromit: Klątwa Królika - Aardman Animations Ltd./DreamWorks Animation

  • Ian Gooding, Dan Cooper, David Womersley, Mac George – Kurczak Mały - Walt Disney Feature Animation

  • Dennis A. Greco - Lilo & Stitch 2 - DisneyToon Studios

  • Yoriko Ito -  Madagaskar - DreamWorks Animation

  • William Joyce & Steve Martino - Roboty - 20th Century Fox Animation/Blue Sky Studios

Najlepsza scenografia produkcji telewizyjnej

  • Mike Moon, Craig McCracken, Dave Dunnet, Martin Ansolabehere - Foster’s Home for Imaginary Friends: A Lost Claus - Cartoon Network Studios

  • Alan Bodner - The Life and Times of Juniper Lee: Enter Sandman - Cartoon Network Studios

  • Michael Giaimo - Hi Hi Puffy Ami Yumi- Renegade Animation

  • Alex Kirwan - My Life as a Teenage Robot - Nickelodeon

  • Nadia Vurbenova - Kim Possible: So The Drama - Walt Disney Television Animation

Najlepszy Storyboard

  • Bob Persichetti – Wallace & Gromit: Klątwa Królika – Aardman Animations Ltd./DreamWorks Animation

  • Tom McGrath – Madagaskar – DreamWorks Animation

  • Chris Otsuki – Kronk’s New Groove – DisneyToon Studios

  • Catherine Rader – Madagaskar – DreamWorks Animation

  • Michael Salter – Wallace & Gromit: Klątwa Królika – Aardman Animations Ltd./DreamWorks Animation

Najlepszy Storyboard produkcji telewizyjnej

  • Lauren MacMullan - AVATAR: The Last Airbender: The Deserter - Nickelodeon

  • Troy Adomitis – Kim Possible: So The Drama – Walt Disney Television Animation

  • Ben Balistreri – Danny Phantom: Identity Crisis – Nickelodeon

  • Dave Bullock – Kim Possible: So The Drama – Walt Disney Television Animation

  • Andrew Tan - Miss Spider’s Sunny Patch Friends: A Froggy Day in Sunny Patch – Nelvana Ltd.

Najlepszy dubbing aktorski

  • Peter Sallis jako Wallace - Wallace & Gromit: Klątwa Królika – Aardman Animations Ltd./DreamWorks Animation

  • Helena Bonham Carter jako Lady Campanula Tottington - Wallace & Gromit: Klątwa Królika – Aardman Animations Ltd./DreamWorks Animation

  • Ralph Fiennes jako Victor Quartermaine Wallace & Gromit: Klątwa Królika – Aardman Animations Ltd./DreamWorks Animation

  • Nicholas Smith jako Reverend Clement Hedges Wallace & Gromit: Klątwa Królika - Aardman Animations Ltd./DreamWorks Animation

Najlepszy dubbing aktorski w produkcji telewizyjnej

  • Seth MacFarlane jako Stewie - Family Guy: Brian the Bachelor – Fox TV Animation

  • Grey Delisle jako Kitty - Danger Rangers: Fires & Liars – Educational Adventures

  • Johnny Hardwick  jako Dale Gribble - King of the Hill: Smoking and the Bandit – 20th Century Fox Television

  • Tony Jay jako Spiderus - Miss Spider’s Sunny Patch Friends: A Froggy Day in Sunny Patch – Nelvana Ltd.

  • Rob Paulsen jako  Eubie - The Happy Elf – Film Roman

Najlepszy scenariusz

  • Steve Box, Nick Park, Bob Baker, Mark Burton - Wallace & Gromit: Klątwa Królika – Aardman Animations Ltd./DreamWorks Animation

  • Tony Leondis, Michael LaBash, Tom Rogers - Kronk’s New Groove – DisneyToon Studios

  • Hayao Miyazaki, Donald H. Hewitt, Cindy Davis Hewitt - Ruchomy zamek Hauru – Walt Disney Studios/Studio Ghibli

Najlepszy scenariusz w produkcji telewizyjnej

  • C.H. Greenblatt, Paul Tibbitt, Mike Bell, Tim Hill – SpongeBob: Fear of a Krabby Patty – Nickelodeon

  • Aaron Ehasz, John O’Bryan - AVATAR: The Last Airbender: The Fortune Teller – Nickelodeon

  • Christopher Painter - The Adventures of Jimmy Neutron: Boy Genius: The Tomorrow Boys – Nickelodeon/DNA Productions

  • Johanna Stein, Jack Ferraiolo - O’Grady III: Old Cold – Soup 2 Nuts

  • Larry Swerdlove - Jakers!: Wish Upon A Story Part 1 – Mike Young Productions



blog comments powered by Disqus