Nominacje i nagrody

Autor: Deckard
3 lutego 2009

Najlepszy pełnometrażowy film animowany

  • Piorun
  • Kung Fu Panda
  • $9.99
  • Wall-E
  • Walc z Bashirem

Najlepsza telewizyjna produkcja animowana

  • Batman: Gotham Knight
  • Christmas Is Here Again
  • Futurama: The Beast with a Billion Backs
  • Justice League: The New Frontier
  • The Little Mermaid: Ariel's Beginning

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

  • Glago's Guest
  • Hot Dog
  • Presto
  • Sebastian's Voodoo
  • Wallace & Gromit: Kwestia tycia i śmierci

Najlepsza animowana reklama

  • Giant Monster
  • Long Legs Mr. Hyde
  • Rotofugi: The Collectors
  • Sarah
  • United Airlines Heart

Najlepsza telewizyjna produkcja animowana

  • King of the Hill
  • Moral Orel
  • Phineas and Ferb 
  • Robot Chicken: Star Wars Episode II
  • The Simpsons

Najlepsza telewizyjna produkcja animowana dla dzieci

  • A Miser Brothers Christmas
  • Avatar: The Last Airbender
  • Foster's Home for Imaginary Friends "Destination Imagination"
  • The Mighty B!
  • Underfist: Halloween Bash

Najlepsza animowana gra video

  • Dead Space
  • Kung Fu Panda
  • Wall-E

NAGRODY INDYWIDUALNE

Animowane efekty

  • Alen Lai - Horton słyszy ktosia
  • Li-Ming Lawrence Lee - Kung Fu Panda
  • Fangwei Lee - Madagascar 2
  • Kevin Lee - Piorun
  • Enrique Vila - Wall-E

Animacja postaci w produkcji pełnometrażowej

  • James Baxter - Kung Fu Panda
  • Jeff Gabor - Horton słyszy ktosia
  • Philippe Le Brun - Kung Fu Panda
  • Victor Navone - Wall-E
  • Dan Wagner - Kung Fu Panda

Animacja postaci w produkcji telewizyjnej bądź krótkim metrażu

  • Sandro Cleuzo - Secrets of the Furious Five
  • Joshua A. Jennings - Robot Chicken: Star Wars Episode II
  • Pierre Perifel - Kung Fu Panda: Secrets of the Furious Five

Wygląd postaci w produkcji pełnometrażowej

  • Valerie Hadida - Igor
  • Sang Jun Lee - Horton słyszy ktosia
  • Nico Marlet  - Kung Fu Panda

Wygląd postaci w produkcji telewizyjnej bądź krótkim metrażu

  • Bryan Arnett - Mighty B! Bat Mitzah Crashers
  • Ben Balistreri - Foster's Home for Imaginary Friends "Mondo Coco"
  • Sean Galloway - The Spectacular Spider-Man
  • Jorge Gutierrez El Tigre: The Adventures of Manny Rivera "The Good, The Bad, The Tigre"
  • Nico Marlet - Kung Fu Panda: Secrets of the Furious Five

Reżyseria produkcji pełnometrażowej

  • Sam Fell, Rob Stevenhagen The Tale Of Despereaux
  • Ari Folman Walc z Bashirem
  • Tatia Rosenthal $9.99
  • John Stevenson & Mark Osborne Kung Fu Panda
  • Andrew Stanton Wall-E

Reżyseria produkcji  telewizyjnej bądź krótkiego metrażu

  • Bob Anderson - The Simpsons "Treehouse of Horror XIX"
  • Joaquim Dos Santos - Avatar: The Last Airbender "Sozin's Comet Pt. 3"
  • Craig McCracken, Rob Renzetti - Foster's Home for Imaginary Friends "Destination Imagination"
  • Chris McKay - Moral Orel "Passing"
  • Alan Smart - SpongeBob SquarePants "Penny Foolish"

Muzyka w produkcji pełnometrażowej

  • Kevin Manthei - Batman: Gotham Knight
  • John Powell  - Horton słyszy ktosia
  • Max Richter - Walc z Bashirem
  • William Ross - The Tale Of Despereaux
  • Hans Zimmer & John Powell - Kung Fu Panda

Muzyka w produkcji telewizyjnej bądź krótkim metrażu

  • Carl Finch & Brave Combo - Click and Clack's "As the Wrench Turns"
  • Henry Jackman, Hans Zimmer & John Powell - Kung Fu Panda: Secrets of the Furious Five
  • Kevin Kiner - Star Wars The Clone Wars: Rising Malevolence
  • Guy Moon - Back at the Barnyard "Cowman: The Uddered Avenger"
  • Guy Michelmore - Growing Up Creepie: Rockabye Freakie

Scenografia w produkcji pełnometrażowej

  • Ralph Eggleston - Wall-E
  • Paul Felix - Piorun
  • Tang Heng - Kung Fu Panda
  • Evgeni Tomov - The Tale Of Despereaux
  • Raymond Zibach - Kung Fu Panda

Scenografia w produkcji telewizyjnej bądź krótkim metrażu

  • Andy Harkness - Glago's Guest
  • Tang Heng - Kung Fu Panda: Secrets of the Furious Five
  • Seonna Hong - The Mighty B! "Bee Patients"
  • Dan Krall - Chowder "The Heavy Sleeper"
  • Raymond Zibach - Kung Fu Panda: Secrets of the Furious Five

Storyboarding w produkcji pełnometrażowej

  • Alessandro Carloni  - Kung Fu Panda
  • Ronnie Del Carmen - Wall-E
  • Joe Mateo - Piorun
  • Jen Yuh Nelson  - Kung Fu Panda
  • Rob Stevenhagen - The Tale Of Despereaux

Storyboarding w produkcji telewizyjnej bądź krótkim metrażu

  • Butch Hartman - Fairly OddParents "Mission: Responsible"
  • Andy Kelly, Ni Hao, Kai-Lan - Twirly Whirly Flyers
  • Andy Schuhler - Kung Fu Panda: Secret of the Furious Five
  • Eddie Trigueros - The Mighty B! "Name Shame"
  • Chris Williams - Glago's Guest

Dubbing w produkcji pełnometrażowej

  • Ben Burtt - Wall-E - Wall-E
  • Dustin Hoffman  - Shifu - Kung Fu Panda
  • James Hong - Mr. Ping - Kung Fu Panda
  • Ian McShane - Tai Lung - Kung Fu Panda
  • Mark Walton - Rhino - Piorun

Dubbing w produkcji telewizyjnej bądź krótkim metrażu

  • Ahmed Best - Jar Jar Binks - Robot Chicken: Star Wars Episode II
  • Seth MacFarlane - Peter Griffin - Family Guy "I Dream of Jesus"
  • Dwight Schultz - Mung Daal - Chowder "Apprentice Games"

Scenariusz produkcji pełnometrażowej

  • Jon Aibel & Glenn Berger - Kung Fu Panda
  • Etan Cohen and Eric Darnell & Tom McGrath - Madagascar 2
  • Ari Folman - Walc z Bashirem
  • Cinco Paul, Ken Daurio  - Horton słyszy ktosia

Scenariusz produkcji telewizyjnej bądź krótkiego metrażu

  • Joel H. Cohen - The Simpsons "The Debarted"
  • Scott Kreamer - El Tigre: The Adventures of Manny Rivera "Mustache Love"
  • Paul McEvoy, Todd Berger- Kung Fu Panda: Secrets of the Furious Five
  • Tom Root, Douglas Goldstein, Hugh Davidson, Mike Fasolo, Seth Green, Dan Milano, Matthew Senreich, Kevin Shinick, Zeb Wells, Breckin Meyer - Robot Chicken: Star Wars Episode II
  • Chris Williams - Glago's Guest


blog comments powered by Disqus