Black Bear Filmfest 2014

patronat gildii logo
Czas trwania: 5 grudnia 2014 - 11 grudnia 2014
Miejsce: Kinoteka w Pałacu kultury w Warszawie
Strona oficjalna: http://www.blackbearfilmfest.com/

Black Bear Filmfest to nowoczesny i dynamiczny festiwal kina grozy, na którym można zobaczyć horrory, thrillery, mroczne kryminały, animacje jak i filmy artystyczne z przeróżnych zakątków globu. Naszym celem jest nie tylko straszenie, ale przede wszystkim zbudowanie atmosfery niepokoju, podejmowanie mocnych i  niewygodnych tematów, które często spychane są poza mainstreamową debatę, tak by poruszyć i zaangażować widza. Zdecydowana większość pokazywanych przez nas filmów to europejskie bądź światowe premiery, których nie zobaczycie na żadnym innym festiwalu ani w oficjalnej dystrybucji kinowej.
 
Szeroko rozumiane kino grozy traktowane jest w Polsce po macoszemu. Nie ma u nas kultury kina Grindhouse, brak też regularnych nocnych seansów z filmami „z dreszczykiem”. Polski widz zdany jest przede wszystkim na filmowych dystrybutorów, a ci żadko kiedy sprowadzają do nas obrazy spoza horrorowego mainstreamu. Black Bear Filmfest stara się wyjść naprzeciw apetytom miłośników i koneserów niszowych horrorów oraz thrillerów. Pokażemy filmy m.in. z Japonii, Hiszpanii, Francji, Belgii, Nowej Zelandii, Ameryki, Szwecji.

Oficjalny zwiastun festiwalu:

Program festiwalu uzupełniają koncerty, warsztaty dla adeptów sztuki filmowej, wystawa plakatów iraz prezentcja filmów niemych z muzyką elektroniczną wykonywaną na żywo.
 
Wszystkich widzów głodnych mocnych wrażen w kinie zapraszamy na dugą edycję Black Bear FilmFest od 28 listopada do 3 grudnia 2014 roku w Łodzi,  następnie od 5 do 11 grudnia w Warszawie.
 
Więcej informacji oraz szegółowy program festiwalu na naszej stronie internetowej: http://www.blackbearfilmfest.com/
oraz na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/BlackBearFilmfest
blog comments powered by Disqus