Poranki "Z Muranowa do Bullerbyn"


Przygodowa Pizza (Adventure Pizza / äventyrspizza) Szwecja 1996, 5 min.

Podróż animowanej pizzy po świecie, wśród sosu pomidorowego, oliwek, pewnej pani, burzy, kajaka, piekarza, krewetek i kawałka salami.

I połowa królestwa (…and Half the Kingdom /…och halva kungariket) Szwecja 1998, 6 min.

Za zamkiem z bajki trzy wesołe pszczółki rozkoszują się kwiatkami. Pojawia się niemiła żaba, co zapoczątkowuje ciąg dziwnych wydarzeń.

Przyjaciel dla Bolta (A Friend for Bolt/ Bulten söker en kompis) reżyseria, scenariusz: Lennart i Ylva-Li Gustafsson Szwecja 2001, 6 min.

Piąta część serii o różowym bulldogu Bolcie. Bolt ma już dosyć bycia samotnym i wyrusza na poszukiwanie przyjaciela. Najbardziej chce zaprzyjaźnić się z Bastianem, najfajniejszym psem w bloku, niestety Bastian nie odwzajemnia tej sympatii...

Nic nie rób dopóki się nie odezwę (Do Nothin’ Till You Hear From Me), Szwecja 1994, 5 min.

Noc w szykownej restauracji. Wszystkie instrumenty poszły już spać po wieczornym koncercie. Zmysłowe skrzypce budzą się w swoim futerale i na paluszkach przemierzają scenę. Zaczyna z nimi flirtować trąbka, a następnie saksofon. Za kulisami czeka jednak jeszcze jeden amant.

Ręka w rękę (Hand in Hand), Szwecja 1996, 4 min.

Cztery dziewczęta mają za moment wykonać siostrzany taniec na linie.

Króliczka Karla na plaży (Karla Rabbit on the Beach/Karla Kanin pa stranden) Szwecja 2001, 6 min.

Karla Kanin jest małą samiczką królika, z długimi uszami i spodniami w wielkie grochy. Pewnego wietrznego dnia poznaje na plaży zrozpaczoną biedronkę...

Ja … I żyrafy (Me... and the Giraffes/Jag och girafferna) Szwecja 1996, 7 min. reżyseria: Lennart i Ylva-Li Gustafsson

Sara idzie z mamą na festyn. Ta jednak zatrzymuje się, by porozmawiać ze znajomą. Sara uważa, że czekanie jest nudne. Nagle pojawiają się dwie żyrafy, oraz leniwy krokodyl. Zastanawiają się, czy Sara nie chciałaby pójść z nimi na karuzelę.

Nokturn (Nocturne) Szwecja 1998, 7 min.

Historia miłosna o gwieździe i kamieniu opowiedziana w takt muzyki Chopina.

Biegaczka (Glenn, the Great Runner) Szwecja 2004, 3 min.

Za każdym czempionem stoi kobieta... a może to ona jest prawdziwym czempionem? Ta krótka, lecz niezwykle zabawna animacja opowiada o zawodach wielkiego lekkoatlety Glenna, któremu towarzyszy kochająca, niezastąpiona żona, biegnąca u jego boku podczas całego jego bohaterskiego wyczynu. Pełen rozbrajających, niemych gagów - to prawdziwy fajerwerk, od początku do końca!

Kukułka Ulla (Ulla the Cuckoo)

Tytułowa kukułka znosi swe jaja w cudzych gniazdach, i za każdym razem strasznie tego żałuje. Dorastające pisklęta są zdezorientowane dziwacznym zachowaniem swej sąsiadki, która ciągle wtrąca się w ich wychowywanie!

Karl i kamienie węgielne życia (Karl Sundlöv) Szwecja 2001, 9 min.

Charles i Dan mają 10 lat. Są kolegami z klasy i najlepszymi przyjaciółmi. Ich nauczyciel jest całkiem miły. Dan ma kłopoty z koncentracją, które utrudniają mu szkolne życie. Jednak gdy niespodziewanie strzela gola, albo ratuje szkołę przed spłonięciem, trafia na usta wszystkich. Cztery fundamenty życia - rodzice, piłka, przyjaciele i szkoła - wymagają takiego samego nakładu uwagi, co jest dla chłopców nie lada wyzwaniem.blog comments powered by Disqus