XXX Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

logo
Czas trwania: 12 września 2005 - 17 września 2005
Miejsce: Gdynia
Strona oficjalna: http://www.festiwalgdynia.pl
Organizator:
Ministerstwo Kultury
Telewizja Polska S.A.
CANAL+ Cyfrowy Spółka z o.o.
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Urząd Miasta Gdyni
Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Tegoroczne projekcje festiwalowe odbywać się będą w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz multipleksie Silver Screen. W konkursie głównym udział weźmie 21 filmów:

  1. Barbórka (70') reżyseria: Maciej Pieprzyca
  2. Bar pod młynkiem (78') reżyseria: Andrzej Kondratiuk
  3. Doskonałe popołudnie (90') reżyseria: Przemysław Wojcieszek
  4. Jestem (95') reżyseria: Dorota Kędzierzawska
  5. Kochankowie Roku Tygrysa (100') reżyseria: Jacek Bromski
  6. Kochankowie z Marony (104') reżyseria: Izabella Cywińska
  7. Komornik (93') reżyseria: Feliks Falk
  8. Lekarz drzew (72') reżyseria: Janusz Zaorski
  9. Masz na imię Justyna (95') reżyseria: Franco de Pena
  10. Metanoia (91') reżyseria: Radosław Markiewicz
  11. Mistrz (110') reżyseria: Piotr Trzaskalski
  12. Oda do radości (158') reżyseria: Anna Kazejak-Dawid, Maciej Migas, Jan Komasa
  13. Parę osób, mały czas (101') reżyseria: Andrzej Barański
  14. Persona non grata (117') reżyseria: Krzysztof Zanussi
  15. Piekło – niebo (57') reżyseria: Natalia Koryncka-Gruz
  16. Pitbul (101') reżyseria: Patryk Vega
  17. Rozdroże Cafe (112') reżyseria: Leszek Wosiewicz
  18. Skazany na bluesa (101') reżyseria: Jan Kidawa Błoński
  19. Teraz ja (90') reżyseria: Anna Jadowska
  20. Wróżby kumaka (99') reżyseria: Robert Gliński
  21. Zakochany anioł (98') reżyseria: Artur Więcek

Konkursowe produkcje oceniać będzie Jury pod przewodnictwem Andrzeja Wajdy.

Poza konkursem zaprezentowane zostaną:

  1. Czas surferów reżyseria: Jacek Gąsiorowski*
  2. Nie ma takiego numeru reżyseria: Bartosz Brzeskot
  3. Lawstorant reżyseria: Mikołaj Haremski
  4. Legenda reżyseria: Mariusz Pujszo
  5. Rh+ reżyseria: Jarosław Żamojda
  6. Rozdarcie czyli Gombro w Berlinie reżyseria: Wiesław Saniewski
  7. Wieża reżyseria: Agnieszka Trzos*

* Seanse nie odbędą się. Producenci zdecydowali się wycofać filmy z pokazów po niedopuszczeniu ich do konkursu głównego.

W ramach pokazów specjalnych publiczność będzie mogła zobaczyć Po sezonie Janusza Majewskiego oraz Solidarność, Solidarność - zrealizowaną przez 13 reżyserów nowelową opowieść o wydarzeniach Sierpnia'80.

W Konkursie Kina Niezależnego wezmą udział:

  1. Diabeł (40') reżyseria: Tomasz Szafrański
  2. Emilia (76') reżyseria: Piotr Matwiejczyk
  3. Homo Father (76') reżyseria: Piotr Matwiejczyk
  4. Marco P. i złodzieje rowerów (34') reżyseria: Bodo Kox
  5. Numer (93') reżyseria: Andrzej Mathiasz
  6. Siedem grzechów popcooltury (91') reżyseria: Adam Bortnowski, Adam Nowakowski
  7. Stacja Mirsk (44') reżyseria: Robert Wrzosek
  8. Tego pytania usłyszeć nie chciała (30') reżyseria: Mariusz M. Mościcki
  9. Towar (60') reżyseria: Abelard Giza
  10. Uciec stąd (55') reżyseria: Mathias Mezler
  11. Ugór (61') reżyseria: Dominik Matwiejczyk

A poza konkursem pokazane zostaną:

  1. Afera na zamku Bartenstein (75') reżyseria: Rafał Buks, Paweł Czarzasty
  2. Brand New World (56') reżyseria: Andrzej Wójcik, Ewan Jones-Morris
  3. Fortuna czyha w lesie (80') reżyseria: Ryszard Maciej Nyczka

W programie festiwalu znalazły się także:
- Przegląd filmów z okazji 25-lecia NSZZ "Solidarność"
- Retrospektywa jubileuszowa Złote Lwy 1974 - 2004
- Najciekawsze filmy Krakowskiego Festiwalu Filmowego
- Etiudy studentów PWSFTiT w Łodzi
- Polonica - filmy o Polsce i realizowane przez Polaków za granicą
- Filmy nagrodzone na europejskich festiwalach krajowych
- Przegląd Gdynia Dzieciom




blog comments powered by Disqus