7. Gdansk Docfilm Festival

Czas trwania: 22 kwietnia 2009 - 25 kwietnia 2009
Strona oficjalna: http://www.gdanskdocfilm.pl

W festiwalowym programie znalazło się 50 filmów z całego świata. W tegorocznym Festiwalowym Jury zasiądą: Ewa Ewart  -światowej sławy producentka filmów dokumentalnych i dziennikarz dochodzeniowy BBC (Przewodnicząca Jury), Magdalena Szczawińska - On-Air Creative Director Discovery Networks EMEA, a także Marcin Koszałka - operator, reżyser i scenarzysta. Główna nagroda Festiwalu to Brama Wolności, statuetka fragmentu muru o otwartych na oścież wrotach oraz nagroda pieniężna.

Organizatorzy przewidują szereg atrakcji, między innymi pokaz specjalny filmu: Fenomen Bruno Gröninga - Śladami "cudownego uzdrowiciela". W ramach Festiwalu odbędzie się także przegląd twórczości Ewy Ewart oraz Marcina Koszałki, a także spotkania z publicznością.

Festiwalowi towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami i bohaterem projektu Monari - Davidem Monari. Projekt ten, to film dokumentalny opowiadający o walce Kenijczyków z problemami ubóstwa, o pomocy, jakiej David Monari im udziela, zakładaniu tzw. małych przedsiębiorstw, o mikro pożyczkach. W projekcie brali udział wolontariusze z Europy, których również zaproszono do uczestnictwa w spotkaniach i dyskusjach. Podczas Festiwalu prezentowana będzie wystawa fotografii z wyprawy filmowców do Kenii. Autorami zdjęć są twórcy filmu Kasper Piasecki, Łukasz Augustyniak oraz Hania Górniak.
blog comments powered by Disqus