Nominacje do 22. Nagród Goya

Autor: Deckard
18 grudnia 2007

Najlepszy film

Najlepszy reżyser

  • Icíar Bollaín Mataharis
  • Emilio Martínez Lázaro Las 13 rosas
  • Jaime Rosales La soledad
  • Gracia Querejeta Siete mesas de billar francés

Najlepsza rola żeńska

  • Belén Rueda Sierociniec
  • Blanca Portillo Siete mesas de billar francés
  • Maribel Verdú Siete mesas de billar francés
  • Emma Suárez Bajo las estrellas

Najlepsza rola męska

  • Alberto San Juan Bajo las estrellas
  • Tristán Ulloa Mataharis
  • Alfredo Landa Luz de Domingo
  • Álvaro de Luna El prado de las estrellas

Najlepszy debiut reżyserski

  • J. A. Bayona Sierociniec
  • Félix Viscarret Bajo las estrellas
  • Tom Fernández La torre de Suso
  • Tristán & David Ulloa Pudor

Najlepszy aktor w roli drugoplanowej

  • Raúl Arévalo Siete mesas de billar francés
  • José Manuel Cervino Las 13 rosas
  • Emilio Gutiérrez Caba La torre de Suso
  • Carlos Larrañaga Luz de Domingo
  • Julian Villagrán Bajo las estrellas

Najlepsza aktorka w roli drugoplanowej

  • Geraldine Chaplin Sierociniec
  • Amparó Baró Siete mesas de billar francés
  • Nuria González Mataharis
  • María Vázquez Mataharis

Najlepszy debiut  męski

  • Óscar Abad El prado de las estrellas
  • Gonzalo de Castro La torre de Suso
  • Roger Príncep Sierociniec
  • José Luis Torrijo La soledad

Najlepszy debiut żeński

  • Manuela Velasco [REC]
  • Gala Évora Lola, la película
  • Barbara Goénaga Oviedo Express
  • Nadia de Santiago Las 13 rosas

Najlepszy scenariusz adaptowany

  • Ventura Pons Barcelona, (un mapa)
  • Laura Santullo La Zona
  • Félix Viscarret Bajo las estrellas
  • Tristán Ulloa  Pudor
  • Imanol Uribe La carta esférica

Najlepszy scenariusz oryginalny

  • Icíar Bollaín i Tatiana Rodríguez Mataharis
  • Ignacio Martínez de Pisón Las 13 rosas
  • Gonzalo Suárez Oviedo Express
  • Gracia Querejeta i David Planell Siete mesas de billar francés
  • Sergio G. Sánchez Sierociniec

Najlepsze zdjęcia

  • Álvaro Gutiérrez Bajo las estrellas
  • Carlos Suárez Oviedo Express
  • Ángel Iguacel Siete mesas de billar francés
  • José Luis Alcaine Las 13 rosas

Najlepsza scenografia

  • Luz de Domingo
  • Sierociniec
  • Las 13 rosas
  • Oviedo Express

Najlepsza muzyka

  • Fernando Velázquez Sierociniec
  • Carles Cases Oviedo Express
  • Míkel Salas Bajo las estrellas
  • Roque Baños Las 13 rosas

Najlepsza piosenka

  • Gloomy Sunday La caja Kovak
  • Fado du saudate Fados
  • Esa luz Mataharis
  • Happy happy Chueca Chuecatown

Najlepszy montaż

  • Sierociniec
  • [REC]
  • Las 13 rosas
  • Siete mesas de billar francés

Najlepszy montaż dźwięku

  • Sierociniec
  • Siete mesas de billar francés
  • Tuya siempre
  • Las 13 rosas

Najlepsze kostiumy

  • Lola, la película
  • Las 13 rosas
  • Sierociniec
  • Luz de Domingo

Najlepsze kierownictwo produkcji

  • Sierociniec
  • Luz de Domingo
  • Las 13 rosas
  • Oviedo Express

Najlepsza charakteryzacja

  • Sierociniec
  • Las 13 rosas
  • El corazón de la tierra
  • Oviedo Express

Najlepsze efekty specjalne

  • Sierociniec
  • [REC]
  • El corazón de la tierra
  • Las 13 rosas

Najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny

  • La edad de la peseta - Kuba
  • XXY - Argentyna
  • Mariposa negra - Peru
  • Padre nuestro - Chile

Najlepszy pełnometrażowy film animowany

Najlepszy film dokumentalny
  • El productor Fernando Méndez-Leite
  • Fados Carlos Saura
  • Invisibles Isabel Coixet, Win Wenders, Fernando León de Aranoa, Mariano Barroso and Javier Corcuera
  • Lucio Aitor Arregui i José Mª Goenaga
Najlepszy film krótkometrażowy
  • El pan nuestro Aitor Merino Unzueta
  • Padam… José Manuel Carrasco Fuentes
  • Paseo Arturo Rúiz Serrano
  • Proverbio chino Javier San Román
  • Salvador - Historia de un milagro cotidiano Abdelatif Abdeselam Hamed
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
  • Atención al cliente Marcos Valin and David Alonso
  • El Bufón and la infanta Juan Ramón Galiñanes García
  • La Flor más grande del mundo Juan Pablo Etcheverry
  • Perpetuum mobile Raquel García-Ajofrin Virtus and Enrique García Rodríguez
  • Tadeo Jones y el sótano maldito Enrique Gato Borregán
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
  • Caranbanchel, un barrio de cine Juan Carlos Zambrana
  • El anónimo Caronte Toni Bestard
  • El hombre felíz Isabel Lucina Gil Márquez
  • Valkirias Eduardo Soler
Nagroda Honorowa
  • Alfred Landa (aktor)
Materiały powiązane:



blog comments powered by Disqus