Nominacje do 24. Goya Awards

Autor: Deckard
10 stycznia 2010

Najlepszy Film

Najlepszy reżyser

Najlepszy debiut reżyserski

  • Álvaro Pastor y Antonio Naharro Yo, también
  • Borja Cobeaga Pagafantas
  • David Planell La vergüenza
  • Mar Coll Tres días con la familia

Najlepsza aktorka

Najlepszy aktor

  • Ricardo Darín El secreto de sus ojos
  • Antonio de la Torre Gordos
  • Jordi Mollá El cónsul de Sodoma
  • Luis Tosar Celda 211

Najlepsza aktorka w roli drugoplanowej

  • Marta Etura Celda 211
  • Pilar Castro Gordos
  • Verónica Sánchez Gordos
  • Vicky Peña El cónsul de Sodoma

Najlepszy aktor w roli drugoplanowej

  • Antonio Resines Celda 211
  • Carlos Bardem Celda 211
  • Raúl Arévalo Gordos
  • Ricardo Darín El baile de la Victoria

Najlepszy debiut kobiecy

  • Blanca Romero After
  • Soledad Villamil El secreto de sus ojos
  • Leticia Herrero Gordos
  • Nausicaa Bonnin Tres días con la familia

Najlepszy debiut męski

  • Alberto Ammann Celda 211
  • Fernando Albizu Gordos
  • Gorka Otxoa Pagafantas
  • Pablo Pineda Yo, también

Najlepszy scenariusz oryginalny

Najlepszy scenariusz adaptowany

  • Antonio Skármeta, Fernando Trueba, Jonás Trueba El baile de la Victoria
  • Daniel Monzón, Jorge Guerricaechevarría Celda 211
  • Eduardo Sacheri, Juan José Campanella El secreto de sus ojos
  • Jaoquin Górriz, Miguel Ángel Fernández, Miguel Dalmau, Sigfrid Monleon El cónsul de Sodoma

Najlepsza muzyka

Najlepsza piosenka

  • ‘Agallas vs. Escamas’ Agallas
  • ‘Stick to the Man’ Planeta 51
  • ‘Spanish Song’ Spanish Movie
  • ‘Yo también’ Yo, también

Najlepszy producent

  • Eduardo Castro El baile de la Victoria
  • José Luis Escolar Ágora
  • Alicia Tellería Celda 211
  • Cristina Zumárraga Che. Guerrilla

Najlepsze zdjęcia

  • Álex Catalán After
  • Xavi Gimenez Ágora
  • Carles Gusi Celda 211
  • Félix Monti El secreto de sus ojos

Najlepsza scenografia

  • Guy Hendrix Dyas Ágora
  • Antón Laguna Celda 211
  • Verónica Astudillo El baile de la Victoria
  • Marcelo Pont El secreto de sus ojos

Najlepsze kostiumy

  • Gabriella Pescucci Ágora
  • Lala Huete El baile de la Victoria
  • Cristina Rodríguez El cónsul de Sodoma
  • Sonia Grande por Przerwane objęcia

Najlepsza charakteryzacja

  • Jan Sewell, Suzanne Stokes-Munton Ágora
  • Raquel Fidalgo, Inés Rodríguez Celda 211
  • José Antonio Sánchez, Paquita Núñez El cónsul de Sodoma
  • Ana Lozano, Massimo Gattabrusi Przerwane objęcia

Najlepszy montaż

  • Carmen Frías El baile de la Victoria
  • Mapa Pastor Celda 211
  • Nacho Ruiz Capillas Ágora
  • Nacho Ruiz Capillas, David Pinillos Gordos

Najlepszy dźwięk

  • Peter Glossop, Glenn Freemantle Ágora
  • Sergio Burmann, Jaime Fernández, Carlos Faruolo Celda 211
  • Pierre Gamet, Nacho Royo-Villanova, Pelayo Gutiérrez El baile de la Victoria
  • Aitor Berenguer, Marc Orts, Fabiola Ordoyo Mapa de los sonidos de Tokio

Najlepsze efekty specjalne

  • Chris Reynolds, Félix Bergés Ágora
  • Raúl Romanillos, Guillermo Orbé Celda 211
  • Salvador Santana, Álex Villagrasa [REC] 2
  • Pau Costa, Lluís Castells Spanish Movie

Najlepsza animacja

  • Animal Channel
  • Cher ami
  • Pérez, el ratoncito de tus sueños 2
  • Planeta 51

Najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny

Najlepszy film europejski

Najlepszy film dokumentalny
  • Cómicos, de Dacsa Produccions, La voz que yo amo, La Zanfoña Producciones, S.L.
  • Garbo, el hombre que salvó el mundo, de Centuria Films, Colosé Producciones, Ikiru Films.
  • La mirada de Ouka Leele, de Rafael Gordon.
  • Últimos testigos: Fraga Iribarne-Carrillo, comunista de Morena Films.
Najlepszy film krótkometrażowy
  • Dime que yo, de Mateo Gil
  • Lala, de Esteban Crespo García
  • La Tama, de Martín Costa
  • Terapia, de Nuria Verde
Najlepszy krótkometrażowy film animownay
  • Alma, de Rodrigo Blaas
  • La dama y la muerte, de Javier Recio Gracia
  • Margarita, de Álex Cervantes
  • Tachaaan, de Carlos del Olmo, Miguel Ángel Bellot, Rafael Cano
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
  • Doppelgänger, de Óscar de Julián
  • En un lugar del cine, de Eduardo Cardoso
  • Flores de Ruanda, de David Muñoz López
  • Luchadoras, de Benet Román
Honorowa Goya
  • Antonio Mercero
Materiały powiązane:



blog comments powered by Disqus