Nominacje do 27. Hong Kong Film Awards

Autor: Deckard
4 lutego 2008

Najlepszy Film

Najlepszy reżyser

  • Peter Chan - The Warlords
  • Derek Yee - Protege
  • Ann Hui - The Postmodern Life of My Aunt
  • Johnnie To, Wai Ka-Fai - Mad Detective
  • Yau Nai-Hoi - Eye in the Sky

Najlepszy scenariusz

  • The Warlords
  • Protege
  • The Postmodern Life of My Aunt
  • Eye in the Sky
  • Mad Detective
Najlepszy aktor
  • Aaron Kwok - The Detective
  • Jet Li - The Warlords
  • Andy Lau - The Warlords
  • Lau Ching-Wan - Mad Detective
  • Simon Yam - Eye in the Sky

Najlepsza aktorka

  • Teresa Mo - Mr. Cinema
  • Zhang Jingchu - Protege
  • Siqin Gaowa - Postmodern Life of My Aunt
  • Rene Liu - Kidnap
  • Charlene Choi - Simply Actors

Najlepszy aktor drugoplanowy

  • Nick Cheung Ka Fai - Exodus
  • Ronald Cheng - Mr. Cinema
  • Louis Koo - Protege
  • Andy Lau - Protege
  • Chow Yun Fat - The Postmodern Life Of My Aunt

Najlepsza aktorka drugoplanowa

  • Karen Mok - Mr. Cinema
  • Anita Yuen - Protege
  • Zhao Wei - The Postmodern Life Of My Aunt
  • Susan Shaw - The Pye-Dog
  • Maggie Shiu - Eye In The Sky

Najlepszy debiut aktorski

  • Linda Chung - Love Is Not All Around
  • Tsei Tsz Tung - Protege
  • Wen Jun Hui - The Pye-Dog
  • Wong Hau Yan - The Besieged City
  • Kate Tsui - Eye In The Sky

Najlepsze zdjęcia

  • Charlie Lam - Exodus
  • Arthur Wong Ngok Tai - The Warlords
  • Venus Keung Kwok Man - Protege
  • Kwan Pun Leung & Yu Lik Wai - The Postmodern Life Of My Aunt
  • Cheng Siu Keung - Mad Detective

Najlepszy montaż

  • Oxide Pang & Curran Pang - The Detective
  • Wenders Li - The Warlords
  • Eric Kong Chi Leung - Protege
  • Tina Baz - Mad Detective
  • David Richardson - Eye In The Sky
Najlepsza scenografia
  • Anuson Pinyopotjanee - The Detective
  • Alfred Yau Wai Ming - Blood Brothers
  • Yee Chung Man, Yi Zheng Zhou & Pater Wong - The Warlords
  • Yee Chung Man & Kenneth Mak - Protege
  • Yank Wong Yan Kwai - The Besieged City
Najlepsze kostiumy i charakteryzacja
  • Surasak Warakitcharoen - The Detective
  • Tim Yip - Blood Brothers
  • Yee Chung Man, Jessie Dai & Lee Pik Kwan - The Warlords
  • Ma Yu Tao - The Postmodern Life Of My Aunt
  • Stanley Cheung - Mad Detective
Najlepsza choreografia scen akcji
  • Kong Tao Hoi - Twins Mission
  • Tony Ching Siu Tung - The Warlords
  • Lee Chung Chi - Invisible Target
  • Chin Ka Lok - Protege
  • Donnie Yen - Flash Point
Najlepszy dźwięk
  • Wachira Wongsaroj - The Detective
  • Sunit Asvinikul & Nakorn Kositpaisal - The Warlords
  • Kinson Tsang - Protege
  • Steve Burgess & Sam Wong - Flash Point
  • Tu Duu Chih & Kuo Li Chi - The Drummer
Najlepsze efekty specjalne
  • Suchada Somasavachai- The Detective
  • Ng Yuen Fai - The Warlords
  • Ho Siu Lun, Chow Kim Hung & Ching Han Wong - Protege
  • Raymond Man - Mad Detective
  • Leung Wai Kit, Don Ma, Leung Yiu Fung & Frankie Chung - The Magic Gourd
Najlepsza muzyka
  • Payont Permsith & Jadet Chawang - The Detective
  • Chatchai Pongprapaphan, Chan Kwong Wing, Peter Kam Pui Tat, Chatchai Pongprapaphan & Leon Ko - The Warlords
  • Peter Kam Pui Tat - Protege
  • Joe Hisaishi - The Postmodern Life Of My Aunt
  • Andre Matthias - The Drummer
Najlepsza piosenka
  • Brothers
  • Love Is Not All Around
  • Mr. Cinema
  • MingMing
  • The Pye-Dog
Najlepszy debiut reżyserski
  • Derek Kwok - The Pye-Dog
  • Yau Nai Hoi - Eye In The Sky
  • Adam Wong - Magic Boy
Najlepszy film azjatycki
Materiały powiązane:



blog comments powered by Disqus