HorrorFestiwal.pl 2009

patronat gildii logo
Czas trwania: 22 października 2009 - 24 października 2009
Strona oficjalna: http://www.horrorfestiwal.pl
Organizator: Multikino

Ideą odbywającego się już po raz trzeci w kinach sieci Multikino i Silver Screen Horrorfestiwal.pl jest przedstawienie najciekawszych osiągnięć horroru ostatnich lat, filmów niepokazywanych dotąd na polskich ekranach ani w dystrybucji DVD.

Filmy, które zaprezentujemy podczas tegorocznej edycji Horrorfestiwalu.pl są w większości dziełami młodych, wchodzących dopiero na filmową arenę twórców, aczkolwiek już teraz wielbionych przez fanów. W naszej selekcji można znaleźć tytuły z dużą dawką czarnego humoru, ale również klasyczne filmy grozy budujżce narastającą atmosferę zagrożenia, niekoniecznie bazujące na feerii efektów specjalnych.

Filmy pokazywane na festiwalu bądź oceniane przez jury złożone z uznanych specjalistów gatunku pod przewodnictwem Andrzeja Kołodyńskiego. Dla najlepszego zdaniem jury filmu przewidziana jest główna nagroda festiwalu "Złota Czaszka".

Projekcje odbywać się będą w 13 miastach w salach sieci Multikino i Silver Screen, legitymujących się wysokim standardem obrazu i dźwięku. Jesteśmy przekonani, że wszystkie sale po raz kolejny zostaną zapełnione po brzegi zdeklarowanymi fanami horroru, ale także widzami ciekawymi dobrego, niedostępnego w szerokiej dystrybucji kina. U progu Halloween 2009 roku widzowie będą mieli okazję już po raz trzeci spotkać się z filmami grozy, które przestraszą, zaszokują, momentami zadziwią czarnym humorem, ale przede wszystkim dostarczą mocnych wrażeń. Wszakże tego od nich oczekujemy.

Pokazy filmów odbywać się będą w kinach sieci Multikino i Silver Screen w Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Koszalinie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rybniku, Szczecinie, Włocławku, Wrocławiu, Zabrzu oraz Warszawie.

Piotr Mańkowski
Dyrektor Artystyczny Horrorfestiwal.pl
blog comments powered by Disqus