7. Letnia Akademia Filmowa

logo
Czas trwania: 5 sierpnia 2006 - 15 sierpnia 2006
Strona oficjalna: http://www.laf.net.pl/

W centrum uwagi 7. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu znajdą się trzy wiodące tematy. Pierwszy z nich, zatytułowany Sacrum i profanum poświęcony będzie problemom szeroko pojętej wiary we współczesnym świecie.

Drugi cykl – Planeta cyrk – zawiedzie uczestników LAF do kręgu sztuki naiwnej i magicznej zarazem. Z cyrku wywodzi się wielu słynnych artystów kina (Charlie Chaplin, Buster Keaton, Burt Lancaster, Pierre Etaix), a wielu innych jest tym rodzajem widowiska, w którym sztuka bierze się z prawdy, a ta zaś staje się na oczach wszystkich, wyraźnie zainspirowanych (Federico Fellini, Ingmar Bergman, Tod Browning).

W bieżącym roku mija właśnie 200 lat od założenia zwierzynieckiego browaru, miejsca nocnych pokazów plenerowych (starszego o cztery lata od słynnego browaru w Pilźnie). Z tej okazji organizatorzy pragną uhonorować szacownego jubilata specjalnym Przeglądem filmów piwnych. Niepowtarzalny urok mieć będzie choćby projekcja Postrzyżyn Menzla w naturalnej dla tego filmu scenerii. Połączona w dodatku z degustacją znakomitych miejscowych wyrobów.
blog comments powered by Disqus