Młodzi, Muzyka i Film

Autor: materiały prasowe
13 maja 2008

Pierwszego dnia festiwalu, 17 czerwca, wystąpi Tomek Lipiński z zespołem Tilt. Lipiński, współautor albumów Tiltu "Czad Komando Tilt" i "Emocjonalny terror" komponował też muzykę filmową, między innymi do obrazów Słodko-gorzki i Reich Władysława Pasikowskiego.

18 czerwca organizatorzy zapraszają na koncert Jimiego Tenora, wybitnego muzyka tworzącego obecnie w Londynie. Jego muzyka charakteryzuje się mieszanką ambitnej elektroniki, jazzu i funku. Artysta znany jest ze swoich żywiołowych koncertów i nagrań. Do tej pory wydał 11 albumów. Jimi Tenor realizuje też filmy eksperymentalne, w których sam występuje.

Berliński duet tworzący muzykę elektroniczną Stereo Total zagra w klubie festiwalowym 19 czerwca. Ich dźwięki to połączenie niemieckiej elektroniki, garażowego rockability i francuskiej chanson. Teksty piosenek śpiewane są w kilku językach. Koncerty duetu to prawdziwe widowisko, zawsze z zachwytem przymowane przez widownię. Stereo Total skomponował muzykę do filmu Weekend Jean Luca Godarda.

Niemiecka formacja Donna Regina wystąpi następnego dnia, 20 czerwca. Ich muzyka jest specyficzna - wyważona i zdystansowana. Taki też będzie zapewne koncert tria w Koszalinie.

Również 20 czerwca wystąpi Łona - jeden z najbardziej znanych i lubianych przez słuchaczy polskich raperów, związany z wytwórnią Asfalt Records. Większość jego produkcji, oprócz klasycznych bitów opartych na samplach, wzbogacona jest dźwiękami granymi na instrumentach. Publiczność ceni Łonę również za teksty, zawierające ciekawe obserwacje rzeczywistości i dowcipne komentarze na jej temat.

Koncertem zamknięcia, jedynym zorganizowanym nie w klubie festiwalowym, a w sali Kina Kryterium, będzie występ Wojciecha Waglewskiego z muzykami Voo Voo i synami Bartkiem (Fiszem) i Piotrkiem (Emade). Płyta rodzinnego tria "Męska muzyka" ukazała się 1 lutego. Muzyka Waglewskich jest, w opinii krytyków, jednocześnie przebojowa i kameralna. Wojciech Waglewski jest kompozytorem prawie wszystkich na płycie utworów w klimacie bluesa - a nawet country. Część tekstów napisał Fisz. Producentem całości jest Emade.

Po każdej z imprez muzycznych w klubie festiwalowym organizatorzy zapraszają na koncert jazzowy. W programie występy formacji: Eryk Kulm Quintesense z Robertem Majewskim na trąbce, Trio Piotr Kałużny z sekcją rytmiczną: Zbigniew Wrombel na kontrabasie i Krzysztof Przybyłowicz na perkusji, zespół Katorna razem z Włodzimierzem Pawlikiem, Trio RGG.blog comments powered by Disqus