Scena muzyczna Młodzi i Film 2011

Autor: materiały prasowe
29 sierpnia 2011

14 września
amfiteatr

Abradab. Marcin "Abradab" Marten jest raperem i jednym z członków grupy Kaliber 44. Gdy po nagraniu trzeciej płyty grupa czasowo zawiesiła działalność, "Abradab" rozpoczął karierę solową. Brał udział w objazdowym festiwalu Męskie Granie. Współpracował z takimi artystami jak O.S.T.R., Leszek Możdżer, Maciej Maleńczuk, Wojciech Waglewski i Grubson.

15 września
pub Va Banque

Time To Express
jest kołobrzeskim zespołem rockowym działającym od 2005 roku. Już po kilku miesiącach od założenia został okrzyknięty Indywidualnością Muzyczną Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Szczecinie. Piotr Kaczkowski, dziennikarz radiowej Trójki, zamieścił ich utwór Tysiąc Nowych Dni na składance "Artyści Minimaxu" oraz "Minimax Jarocin 2007", gdzie znajdowały się utwory finalistów tego festiwalu. Debiutancki album zespołu "Traffic Life " zebrał bardzo dobre recenzje.

15 września
klub festiwalowy Rezerwat

Mikromusic.
Grupa z Wrocławia, która sięga do takich stylów jak jazz, trip hop i pop. Zespół współpracował z wieloma cenionymi muzykami, m. in. z Leszkiem Możdżerem i Samborem Dudzińskim. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Ich teledyski prezentowane były w konkursie wideoklipów Festiwalu Plus Camerimage i były nominowane do Yacha. Grupa otrzymała też Nagrodę "Warto" za najnowszą płytę "Sova" i była finalistą opolskich Debiutów.

16 września
klub Rezerwat

Hutsul Calypso
jest ulubionym bukowińskim zespołem DJ'a i producenta Shantela. Hutsul Calypso łączy oryginalną muzykę ukraińską ze ska i funkiem - przez co jest świetnym reprezentantem współczesnej sceny ukraińskiej. Zespół wystąpił m. in. na festiwalu muzyki folkowej Folkowo.pl w Ostródzie.

17 września
Kino Kryterium


Pustki. Zespół gra muzykę określaną jako protopunk i rock garażowy, przywodzącą na myśl klimat MC5, The Stooges i Velvet Underground. Słuchając ich płyt można odnieść wrażenie, że zostały nagrane bezpośrednio na próbie, na sprzęcie niezbyt wysokiej jakości, co nadaje im wyjątkowe, świeże i oryginalne brzmienie. Basista Szymon Tarkowski należy również do zespoły Płyny, zaś Barbara Wrońska, wokalistka, współtworzy z siostrą duet Ballady i Romanse. Pustki wydały 5 płyt i 14 singli.blog comments powered by Disqus