Moico Enjoy Movies 2014 – Przegląd Adaptacji Komiksów

logo
Czas trwania: 5 kwietnia 2014 - 26 kwietnia 2014
Miejsce: Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a
Strona oficjalna: http://www.enjoymovies.moico.pl
Organizator: Internet Union S.A, właściciel marki MOICO

Kolejna odsłona Moico Enjoy Movies kontynuuje ideę poprzedniej edycji – Przeglądu Filmów Klasy B – i pokazuje kino w krzywym zwierciadle.

Tym razem na warsztat bierzemy mniej znane odsłony kultowych, komiksowych postaci. Będzie i straszno, i śmieszno. Przegląd otworzy Batman z 1966 roku. Widzimy się 5, 12, 19 i 26 kwietnia w Kinie Nowe Horyzonty.

Cena biletu: 15 zł
Godzina seansów: 20.30
Bilety do kupienia w kasach Kina NH.

Repertuar:

BATMAN ZBAWIA ŚWIAT (1966) reż. Leslie H. Martinson
5 kwietnia


„Robinie! Podaj mi sprej na rekiny!”

Dehydrator, potężna broń zdolna przemienić człowieka w kupkę prochu, wpada w ręce najgroźniejszych zbirów w Gotham City – Jokera, Pingwina, Riddlera i Kobiety-Kota, którzy zorganizowali się w zabójczo niebezpieczny przestępczy kolektyw. 
Powstrzymać złoczyńców może jedynie Dynamiczny Duet, superbohaterowie w przyciasnych trykotach, którym uśmiech nie schodzi z twarzy, Batman i Robin.

Tak radosnego Mrocznego Rycerza jeszcze nie widzieliście

-------------------------------------------------------------------------------------

POTWÓR Z BAGIEN (1982) reż. Wes Craven 
12 kwietnia


Film Wesa Cravena, twórcy „Koszmaru z ulicy Wiązów” i serii „Krzyk”.

Dr Alec Holland prowadzi tajne badania nad stworzeniem superwytrzymałego organizmu roślinno-zwierzęcego. Oblany opracowanym przez siebie preparatem, podpalony i pozostawiony na pastwę losu Holland jednak nie umiera. Dzięki swojemu wynalazkowi stapia się w jedno z bagienną florą. Jako hybryda człowieka i rośliny, obdarzony genialnym intelektem mutant szuka zemsty.

--------------------------------------------------------------------------------------

PUNISHER (1989)reż. Mark Goldblatt
19 kwietnia 


Stu dwudziestu pięciu. Tylu zastrzelonych, uduszonych, pobitych na śmierć, wysadzonych w powietrze lub zadźganych kryminalistów ma na koncie Frank Castle. A jeszcze nawet nie przeleciały początkowe napisy...

Kiedy gangsterzy zabili mu rodzinę, policjant Frank Castle zaszył się w tunelach pod miastem i jako wyjęty spod prawa mściciel Punisher wymierza sprawiedliwość na własną rękę. To sędzia, kat i ława przysięgłych w jednej osobie.

--------------------------------------------------------------------------------------

DARKMAN. CZŁOWIEK CIEMNOŚCI (1990) reż. Sam Raimi
26 kwietnia 


Sam Raimi – twórca trylogii „Spider-Man” oraz serii „Martwe zło” – przedstawia Darkmana, człowieka o tysiącu twarzy. 

Dr Peyton Westlake (w tej roli Liam Neeson), oszpecony, pozostawiony na pewną śmierć w płomieniach, powraca zza grobu. Nie czuje bólu, potrafi łamać gnaty gołymi rękoma i dzięki wymyślonej przez siebie syntetycznej skórze może stać się dosłownie każdym. Zdeformowany, owinięty bandażami, planuje odwet na gangsterach, którzy zniszczyli mu życie...

---------------------------------------------------------------------------------------

Seanse poprzedzą prelekcje, które poprowadzi krytyk filmowy Bartosz Czartoryski.

Regulamin Konkursu na krótkometrażowy film
będący adaptacją komiksu o superbohaterze
w ramach Moico Enjoy Movies

§ 1

CZAS, MIEJSCE, ORGANIZATOR

Konkurs na krótkometrażowy film Klasy B odbywa się w ramach wydarzenia Moico Enjoy Movies (Przegląd Adaptacji Komiksów), który odbędzie się w kwietniu 2014 roku w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Sam Konkurs potrwa od 5 marca do 20 kwietnia 2014 r.
Organizatorem Konkursu jest Spółka Internet Union S.A, właściciel marki MOICO

§ 2

WARUNKI UCZESTNICTWA

 • Udział w Konkursie może wziąć każdy, kto ukończył 18 rok życia. W imieniu osób niepełnoletnich filmy mogą zgłaszać wyłącznie rodzice lub prawni opiekunowie.
 • Filmy mogą być zrealizowane zarówno przez zawodowców, studentów, jak i amatorów – wszystkich, którzy zrealizują wytyczne.
 • W Konkursie nie mogą brać udziału filmy zrealizowane przez członków Jury.
 • Zgłoszenie filmu jest bezpłatne
 • Warunkiem udziału w Konkursie jest zamieszczenie swojego nagrania na youtube albo vimeo i wysłanie (do 20 kwietnia 2014 r.) linka na adres e mail: social@moico.pl.
 • Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 3 filmy konkursowe.
 • Zgłoszenie Filmu do udziału w Konkursie oznacza zgodę na postanowienia niniejszego Regulaminu.

§ 3

TEMATYKA i FORMA FILMÓW

Filmy, które wejdą do Konkursu, muszą poruszać się w obrębie tematu Przeglądu jakim jest komiksowy superbohater/adaptacja komiksu. Forma jest dowolna np. animacja czy też krótka fabuła.

§ 4

WARUNKI TECHNICZNE

Czas trwania filmu: maksymalnie 10 minut. Film może być nagrany dowolną techniką: kamerą, aparatem, telefonem itp.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wycofania filmu z Konkursu z powodu wadliwej jakości technicznej uniemożliwiającej projekcję.

§ 5

KWALIFIKACJA I OCENA FILMÓW

Jury oceni zaprezentowane filmy i przyzna regulaminowe nagrody. W skład Jury wejdą osoby związane ze środowiskiem filmowym oraz organizatorzy Przeglądu. Pięć najlepszych filmów zostanie zaprezentowanych podczas finału Moico Enjoy Movies (26 kwietnia) w Kinie Nowe Horyzonty. To spośród nich jury i publiczność (osobne nagrody) wybiorą najlepsze nagranie.

§ 6

KRYTERIA OCENY

Członkowie Jury przy ocenie prac wezmą pod uwagę:

 • Zgodność tematu filmu z tematyką konkursową,
 • Wartość artystyczną i techniczną filmu,
 • Oryginalność podejścia do tematu i pomysł na film,
 • Kreatywność

§ 7

NAGRODY

Jury i Publiczność (2 osobne kategorie) przyzna nagrody pieniężne o wartości 1500 zł. (w każdej kategorii).

Informacje na temat wyników prac Jury będą opublikowane na stronie internetowej www.moico.pl.

Decyzje Jury są ostateczne i niepodważalne. Członkowie Jury nie są zobowiązani do wyjaśnienia swoich postanowień.

Ogłoszenie werdyktu Jury oraz wręczenie nagród ZWYCIĘZCOM (i ewentualnym wyróżnionym) Konkursu odbędzie się 26 kwietnia 2014 r. podczas finału Moico Enjoy Movies w Kinie Nowe Horyzonty.

W przypadku nieobecności ZWYCIĘZCY lub jego reprezentanta o przyznanych nagrodach i ewentualnych wyróżnieniach organizatorzy poinformują drogą mailową najpóźniej tydzień po ogłoszeniu wyników

§ 8

PRAWA AUTORÓW I ORGANIZATORA

Za osobę uprawnioną do reprezentowania filmu podczas Moico Enjoy Movies uważa się zgłaszającego (zwanego UCZESTNIKIEM) lub osobę przez niego pisemnie upoważnioną.

Zgłoszenie filmu do Konkursu uznawane jest za równoznaczne ze zgodą wszystkich autorów na uczestnictwo w Konkursie i wiążące się z tym prawa oraz obowiązki.

UCZESTNIK zgłaszając film do udziału w Konkursie wyraża jednocześnie zgodę na jego nieodpłatną, publiczną prezentację w ramach projekcji konkursowych, pokazów promujących Moico Enjoy Movies (także po zakończeniu wydarzenia), prezentację filmu lub jego fragmentów w mediach, publikacjach reklamowych, na stronie internetowej www.moico.pl, na profilu facebook-owym Moico i w innych materiałach promocyjnych.

§ 9

WAŻNE TERMINY

 • 05.03.2014 r. – start Konkursu
 • 20.04.2014 r. – ostateczny termin nadsyłania nagrań (linki) na adres social@moico.pl
 • 26.04.2014 r. – finał Moico Enjoy Movies. Ogłoszenie zwycięzców Konkursu i wręczenie nagród

§ 10

DODATKOWE INFORMACJE

We wszelkich sprawach nieuregulowanych regulaminem decyduje organizator Konkursu.

Pytania dotyczące regulaminu Konkursu należy kierować na adres: social@moico.pl

§ 11

UWAGI OGÓLNE

 • Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie i prezentację danych osobowych twórców filmu dla potrzeb niezbędnych do promowania Filmu w stacjach telewizyjnych i radiowych, prasie, na stronach internetowych oraz w ramach wykorzystania w trakcie i po zakończeniu Moico Enjoy Movies
 • Autor zgłaszając film do udziału w Konkursie wyraża jednocześnie zgodę na bezpłatny pokaz jego obrazu podczas trwania Przeglądu oraz po jego zakończeniu w ramach prowadzonej promocji Moico Enjoy Movies
 • Zasady udziału w Konkursie określa wyłącznie niniejszy Regulamin.
 • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do emisji fragmentów Filmów konkursowych (do 50 sekund) w stacjach telewizyjnych oraz w sieci Internet w ramach działań promujących Moico Enjoy Movies.
 • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do skopiowania wybranych filmów i wykorzystania ich w celu promocji Moico Enjoy Movies.
 • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zamieszczenie i wykorzystania nagrań na stronach internetowych: www.moico.pl, www.enjoymovies.moico.pl, youtube moico, strony www partnerów akcji MOICO Enjoy Movies oraz strony www patronów medialnych akcji, profilu marki MOICO i akcji MOICO Enjoy Movies w portalu facebook.com;
 • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do użycia nagrań w celach reklamowych, promocyjnych, działalności marketingowej marki MOICO i akcji MOICO Enjoy Movies;
 • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nierozstrzygnięcia konkursu w razie niespełnienia przez uczestników wymogów konkursu lub w przypadku braku nagrań spełniających oczekiwania Organizatora.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
blog comments powered by Disqus