Nominacje do Oscarów 2010

Autor: Deckard
2 lutego 2010

Najlepszy film

 

Najlepszy reżyser

Najlepsza rola męska

Najlepsza rola żeńska

Najlepsza drugoplanowa rola męska
Najlepsza drugoplanowa rola żeńska
  • Mo'Nique Precious
  • Penelope Cruz Dziewięć
  • Vera Farmiga W chmurach
  • Anna Kendrick W chmurach
  • Maggie Gyllenhaal  Szalone serce
Najlepszy scenariusz oryginalny
Najlepszy scenariusz adaptowany
  • Neill Blomkamp Dystrykt 9
  • Jason Reitman, Sheldon Turner W chmurach
  • Nick Hornby Była sobie dziewczyna
  • Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche In the Loop
  • Geoffrey Fletcher Precious
Najlepszy film animowany
Najlepszy film obcojęzyczny
Najlepsze zdjęcia
  • Mauro Fiore Avatar
  • Bruno Delbonnel  Harry Potter i Książę Półkrwi 
  • Barry Ackroyd The Hurt Locker
  • Robert Richardson Bękarty wojny
  • Christian Berger Biała wstążka
Najlepszy montaż
  • Stephen Rivkin, John Refoua, James Cameron Avatar
  • Julian Clarke Dystrykt 9
  • Bob Murawski, Chris Innis Hurt Locker
  • Sally Menke Bękarty wojny
  • Joe Klotz Precious
Najlepsza charakteryzacja
  • Aldo Signoretti, Vittorio Sodano Boski
  • Barney Burman, Mindy Hall, Joel Harlow Star Trek
  • Jon Henry Gordon, Jenny Shircore Młoda Wiktoria
Najlepsza scenografia i dekoracje
  • Sherlock Holmes
  • Młoda Wiktoria
  • Parnassus
  • Nine - Dziewięć
  • Avatar
Najlepsze kostiumy
  • Janet Patterson Bright Star
  • Catherine Leterrier Coco Chanel
  • Monique Prudhomme Parnassus
  • Colleen Atwood Nine - Dziewięć
  • Sandy Powell Młoda Wiktoria
Najlepsza muzyka
  • Michael Giacchino Odlot
  • James Horner Avatar
  • Alexandre Desplat Fantastyczny pan Lis
  • Marco Beltrami, Buck Sanders The Hurt Locker
  • Hans Zimmer Sherlock Holmes
Najlepsza piosenka
  • “Take it all" — Dziewięć muzyka i słowa: Maury Yeston
  • “Loin de Paname" — Paris 36 muzyka: Reinhardt Wagner, słowa: Frank Thomas 
  • “Almost There"  - Księżniczka i żaba, muzyka i słowa: Randy Newman 
  • “The Weary Kind (Theme From Crazy Heart)" — Crazy Heart muzyka i słowa: Ryan Bingham, T Bone Burnett
  • “Down - New Orleans" - Księżniczka i żaba, muzyka i słowa: Randy Newman
Najlepszy dźwięk
  • Christopher Boyes, Gwendolyn Yates Whittle Avatar
  • Paul N.J. Ottosson The Hurt Locker
  • Wylie Stateman Bękarty wojny
  • Mark Stoeckinger, Alan Rankin Star Trek
  • Michael Silvers, Tom Myers Odlot
Najlepszy montaż efektów dźwiękowych
  • Christopher Boyes, Gary Summers, Andy Nelson, Tony Johnson Avatar
  • Paul N.J. Ottosson, Ray Beckett The Hurt Locker
  • Michael Minkler, Tony Lamberti, Mark Ulano Bękarty wojny
  • Anna Behlmer, Andy Nelson, Peter J. Devlin Star Trek
  • Greg P. Russell, Gary Summers, Geoffrey Patterson Transformers: Zemsta upadłych
Najlepsze efekty specjalne
  • Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham, Andrew R. Jones Avatar
  • Dan Kaufman, Peter Muyzers, Robert Habros, Matt Aitken Dystrykt 9
  • Roger Guyett, Russell Earl, Paul Kavanagh, Burt Dalton Star Trek
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
  • French Roast reż. Fabrice O. Joubert (Pumpkin Factory/Bibo Films)
  • Granny O’Grimm’s Sleeping Beauty reż. Nicky Phelan (Brown Bag Films)
  • La Dama y la Muerte reż. Javier Recio Gracia (Kandor Graphics and Green Moon)
  • Logorama producent Nicolas Schmerkin (Autour de Minuit)
  • Wallace i Gromit: Kwestia tycia i śmierci reż. Nick Park (Aardman Animations Ltd.)
Najlepszy krótkometrażowy film aktorski
  • The Door - Juanita Wilson, James Flynn
  • Instead of Abracadabra - Patrik Eklund, Mathias Fjellström
  • Kavi - Gregg Helvey
  • Miracle Fish - Luke Doolan, Drew Bailey
  • The New Tenants - Joachim Back, Tivi Magnusson
Najlepszy film dokumentalny
  • Burma VJ reż. Anders Ostergaard i Lise Lense-Moller
  • The Cove reż. Louie Psihoyos
  • Food, Inc.  - Robert Kenner, Elise Pearlstein
  • The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers - Judith Ehrlich, Rick Goldsmith
  • Which Way Home  - Rebecca Cammisa
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
  • Królik po berlińsku  - Bartek Konopka, Anna Wydra
  • China's Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province - Jon Alpert, Matthew O'Neill
  • The Last Campaign of Governor Booth Gardner - Daniel Junge, Henry Ansbacher
  • The Last Truck: Closing of a GM Plant - Steven Bognar, Julia Reichert
  • Music by Prudence - Roger Ross Williams, Elinor Burkett

 



blog comments powered by Disqus