Przegląd filmów klasy B

Czas trwania: 4 kwietnia 2013 - 27 kwietnia 2013
Strona oficjalna: http://www.moicoenjoy.pl/

Noc żywych trupów w reżyserii George’a A. Romero otworzy 4 kwietnia Przegląd Filmów Klasy B, czyli Moico Enjoy Movies, w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Moico Enjoy Movies to przegląd wybranych filmów, które zajmują szczególne miejsce na popkulturowej mapie. Dla jednych będą to najgorsze produkcje w historii, dla innych arcydzieła kinematografii i kamienie milowe w rozwoju poszczególnych gatunków.

Filmy klasy B, nagrywane przy ograniczonym budżecie, bez środków na kosztowną scenografię czy wiarygodną charakteryzację, mają swoich wiernych fanów, którzy cenią je nie tylko za często niezamierzony komizm, ale również za eksperymenty z formą i bezpośredniość. Pośpiech i ograniczone do minimum finanse niejednokrotnie potrafiły uskrzydlić filmowców. Klasą samą w sobie pozostają dzieła Tobe’a Hoopera (Teksańska masakra piłą mechaniczną, 1974), Josepha Zito (Inwazja na USA, 1985) lub George’a A. Romero (Noc żywych trupów, 1968). Fascynacji filmami klasy B nie kryją chociażby Quentin Tarantino i Robert Rodriguez (Grindhouse, 2007), Eli Roth (Hostel, 2005) oraz Rob Zombie (Halloween, 2007), których inspirują nakręcone z ogromną pasją niskobudżetowe tytuły.

Podczas MEM zaprezentowanych zostanie pięć wybranych tytułów. Przegląd zainauguruje Noc żywych trupów (4 kwietnia), następnie: Kapitan Ameryka (11 kwietnia), Inwazja na USA (18 kwietnia), Troll 2 (25 kwietnia) i Krwawy sport (27 kwietnia). Seanse poprzedzą prelekcje, które poprowadzi krytyk filmowy Bartosz Czartoryski.

Konkurs

W ramach Moico Enjoy Movies odbędzie się konkurs na najlepszy krótkometrażowy (do 10 minut) film klasy B nagrany kamerą, aparatem, telefonem itp. W konkursie udział może wziąć każdy, kto do 20 kwietnia umieści swoje nagranie na youtube albo vimeo i wyśle link na adres e-mail: social@moico.pl. Filmy, które wejdą do konkursu, muszą mieścić się w, jakkolwiek szeroko pojętej, konwencji kina klasy B. Forma jest dowolna, np. animacja czy też krótka fabuła. Zwycięzców poznamy podczas finału MEM 27 kwietnia. Nagrodami w konkursie są bony pieniężne na zakup sprzętu video.

Program Moico Enjoy Movies

4 kwietnia, godz. 20:30 – Noc żywych trupów, reż. George A. Romero (1968)

11 kwietnia, godz. 20:30 – Kapitan Ameryka, reż. Albert Pyun (1990)

18 kwietnia, godz. 20:30 –  Inwazja na USA, reż. Joseph Zito (1985)

25 kwietnia, godz. 20:30 –  Troll 2,  reż. Claudio Fragasso (1990)

27 kwietnia, godz. 20:30 – Krwawy sport, reż. Newt Arnold (1988)

Rozstrzygnięcie konkursu na krótkometrażowy film klasy B.

Bilety (12zł) oraz karnety (50zł) na wszystkie seanse w ramach Przeglądu są dostępne od 18 marca w kasach Kina Nowe Horyzonty.
blog comments powered by Disqus