Toruń Film Festival TOFFI 2005

logo
Czas trwania: 19 października 2005 - 23 października 2005
Miejsce: Toruń
Strona oficjalna: http://www.toffi.filmforum.pl/

Już w październiku rusza trzecia edycja Torun Film Festival TOFFI. Młode kino z całego świata pokazujemy w scenerii średniowiecznych murów miasta, w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Wielki astronom, wytyczał kierunki. Idziemy jego tropem i pokażemy młode, nowe trendy w kinie. Najlepszych nagrodzimy Złotym Aniołem, który od wieków patronuje naszemu miastu

Główną ideą naszego festiwalu jest prezentowanie młodych, często nieznanych filmów oraz odkrywanie nowych, utalentowanych twórców filmowych z całego świata. Chcemy promować ambitne i nieszablonowe kino oraz twórców, którzy stoją u progu wielkiej kariery artystycznej. Czyli Was.

Doceniając to swoim patronatem objęło TOFFI Ministerstwo Kultury. Cenią nas też sławy kina – znani aktorzy, reżyserzy i krytycy co roku przyjeżdżają do Torunia.

Gośćmi imprezy byli m.in. znana polska aktorka Katarzyna Figura [Pan Tadeusz Andrzeja Wajdy, Pret a porter Roberta Altmana], reżyser Krzysztof Zanussi [Grand Prix w Locarno za Iluminację, nagroda Jury w Cannes za Constans i Złoty Lew wenecki za "Rok Spokojnego Słońca"]. Festiwal wsparli też oficjalnie słynny aktor i reżyser Jerzy Stuhr [aktor Krzysztofa Kieślowskiego].

Chcemy byście docenili nas również Wy – filmowcy, producenci, propagatorzy sztuki filmowej. Dlatego zapraszamy was do udziału w konkursie festiwalu TOFFI. Zapraszamy autorów i producentów filmów fabularnych z ostatnich dwóch lat.

Chociaż pokazujemy filmy „młode” – to nie przewidujemy limitu wieku dla filmowców zgłaszających się do festiwalu. W konkursie festiwalowym zaprezentujemy krótko- i pełnometrażowe filmy fabularne. Autorzy filmów, które zostaną zakwalifikowane do konkursu, zostaną zaproszeni do Torunia. Dla filmowców przygotowaliśmy jedną z najwyższych nagród głównych, wśród festiwali młodego kina w kraju.

TFF to impreza młoda, ale dynamicznie się rozwijająca. Pracujemy w mieście gdzie „młode” współistnieje ze „starym” na każdym kroku. Wielkie, uniwersyteckie centrum to doskonałe miejsce na zaprezentowanie swojego filmu przyszłym odbiorcom. Tym bardziej, że obecność na imprezie zapowiedzieli przedstawiciele kanałów telewizyjnych oraz dystrybutorzy z Polski i Niemiec.

A gdy opadną emocje konkursowe i tak wszyscy spotkamy się w klubach festiwalowych otwartych do białego rana. A zapewniamy, że stary, gotycki Toruń o poranku to piękny widok.

Posmakujcie z nami TOFFI!

Organizatorzy
blog comments powered by Disqus