Julia Jentsch gościem Tofifest

Autor: Deckard
27 maja 2010

Julia Jentsch - zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia Berlinale, dwóch Europejskich Nagród Filmowych oraz „niemieckiego Oskara” przyjedzie do Torunia na festiwal Tofifest. Podczas gali otwarcia odbierze Specjalnego Złotego Anioła TOFIFEST dla Najbardziej Obiecującej Europejskiej Aktorki. Jentsch jest kolejną ważną kobietą kina europejskiego — po Holland, Meszaros czy Jandzie — której znaczenie dostrzegł toruński festiwal.

Znakomite role w „Edukatorach”, „33 scenach z życia” i ta najczęściej nagradzana — w „Sophie Scholl — ostatnie dni” udowodniły, że Jentsch jest aktorką wszechstronną i utalentowaną. A poza tym nie boi się postaci niepokornych, niezgadzających się z zastaną rzeczywistością, z realiami jakie je otaczają. I to jeden najważniejszych argumentów, którymi kierowali się organizatorzy „niepokornego festiwalu” Tofifest, przyznając swoją pierwszą, specjalną nagrodę aktorską właśnie tej niemieckiej artystce.

Julia Jentsch przyjedzie do Torunia 26 czerwca. Podczas gali otwarcia odbierze Nagrodę Specjalną Tofifest. Następnego dnia, 27 czerwca, odbędzie się otwarte dla widzów i mieszkańców spotkanie z aktorką. Wizycie Jentsch w Toruniu będzie towarzyszył przegląd jej filmów.blog comments powered by Disqus