Goście 7. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

Autor: materiały prasowe
13 marca 2007

Podczas rozpoczynającej się w czwarek tegorocznej, siódmej edycji Tygodnia kina hiszpańskiego warszawska publiczność będzie miałą okazję spotkać się z czterema filmowcami z Hiszpanii.

Film GranatowyPrawieCzarny przedstawi Antonio de la Torre, jeden z najpopularnijszych obecnie aktorów hiszpańskich nagrodzony przez Hiszpańską Akademię Filmową nagrodą GOYA. W ostatnich latach zagrał wiele znaczących ról, w tym w ostatnim filmie Pedro Almodovara Volver.

Gościem piątkowego pokazu filmu Kobiety w parku w kinie Muranów będzie jego reżyser Felipe Vega. Publiczność Tygodnia kina hiszpańskiego miała okazję obejrzeć przed dwoma laty jego poprzedni film Letnie chmury.

W poniedziałek 19 marca po projekcji filmu Zulo w kinie Muranów odbędzie się Cine Fórum z idziałem reżysera filmu Carlosa Martina Ferrery, z którym będzie można porozmawiać nie tylko o jego filmie, który zdobył sobie w Hiszpanii miano kultowego, lecz także o fenomenie katalońskiego kina autorskiego.

We wtorek 20 marca w kinie Muranów o hiszpańskim kinie krótkometrażowym w ramach Cine Fórum opowie studiujący na łódzkiej “Filmówce” José Enrique Iglesias Vigil.blog comments powered by Disqus