26. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

logo
Czas trwania: 8 października 2010 - 17 października 2010

W programie 26. Warszawskiego Festiwalu Filmowego znalazły się premierowe filmy z ponad 50 krajów świata - blisko 140 nowych pełnometrażowych filmów oraz 70 filmów krótkometrażowych. Filmy przyjeżdżają specjalnie na Festiwal w Warszawie, gdzie zostaną po raz pierwszy zaprezentowane polskiej publiczności.

Na otwarciu festiwalu pokazany zostanie Na końcu świata w reż. Alexeya Uchitela. Ten rosyjski film to wojenna opowieść przeniesiona przez wybitnego reżysera prosto na postapokaliptyczne terytorium radzieckiego Kraju. Działania wojenne co prawda ustały, ale życie codzienne to ciągła walka o przetrwanie w powojennym obozie pracy, gdzie jeśli chcesz przeżyć, musisz przysiąc wierność maszynie - zardzewiałemu, monstrualnemu parowozowi, mknącemu przez syberyjskie pustkowia. Z wybitną rolą Vladimira Mashkova.

Na zamknięciu natomiast będzie można obejrzeć krótkometrażowe Miasto ruin w reż. Damiana Nenowa. Wyprodukowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Platige Image film animowany 3D, wykonany ze zdjęć lotniczych w roku 1945.


 
blog comments powered by Disqus