Polskie filmy w programie 24 Warszawskiego Festiwalu Filmowego

Autor: materiały prasowe
22 sierpnia 2008

W Konkursie Warszawskim Polskę będzie reprezentował nagrodzony niedawno Srebrnym Lampartem w Locarno film Małgorzaty Szumowskiej 33 sceny z życia z Julią Jentsch w roli głównej (Sophie Scholl). Szumowska pokazywała na WFF 2000 swój debiut pełnometrażowy Szczęśliwy człowiek.

W Konkursie 1-2 weźmie udział film Lekcje pana Kuki Dariusza Gajewskiego, adaptacja bestsellerowej książki Radka Knappa pod tym samym tytułem. W filmie występują Łukasz Garlicki, Andrzej Grabowski, Anna Przybylska i młody niemiecki gwiazdor August Diehl.

W Konkursie “Wolny duch” zaprezentowany zostanie film Grzegorza Lipca 8 w poziomie. Będzie to powrót zielonogórskiego reżysera na WFF po ośmioletniej przerwie, kiedy w wypełnionej do ostatniego miejsca sali kina “Capitol” przedstawiał swój film Że życie ma sens. Od tego czasu Lipiec nakręcił m.in. Dzień w którym umrę, który zwyciężył w 2004 w konkursie kina niezależnego w Gdyni oraz dokument o grupie Hey.

W Konkursie Filmów Krótkometrażowych znajdą się dwa filmy studentów łódzkiej Filmówki: Historia braku samochodu reż. Grzegorz Jaroszuk i Małżonkowie reż. Dara Van Dusen oraz Maraton animacja Izabeli Plucińskiej, nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie za Jam Session.blog comments powered by Disqus