5. Festiwal Filmów dla Dzieci "Zero Nudy"

logo
Czas trwania: 31 maja 2009 - 6 czerwca 2009
Miejsce: Opole,
Strona oficjalna: http://www.zeronudy.pl
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu oraz Renault Vip Car Sp. z o.o.

Już po raz piąty, jubileuszowy, firma Vip Car wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu organizują lubiany i wkomponowany w życie kulturalne Opola Festiwal Filmów dla Dzieci "Zero Nudy".

W tym roku oprawa Festiwalu będzie kosmiczno - astronomiczna, co na pewno zaciekawi milusińskich i uatrakcyjni dzieciakom czas, jednak organizatorom głównie zależy na rozwijaniu wyobraźni dzieci oraz rozbudzaniu wrażliwości na sztukę filmową poprzez projekcje wartościowych filmów, spotkania z twórcami i udział w towarzyszących imprezach edukacyjnych.

Zgodnie z tradycją, wydarzeniami Festiwalu będą spotkania z najlepszymi aktorami polskiego kina. W tym roku zaproszeni zostali Emilia Krakowska, Jerzy Bończak oraz Wiktor Zborowski.

Impreza rozpocznie się 31. maja rodzinnym festynem filmowym, który odbędzie się na Placu Wolności w Opolu, podczas którego zaplanowane jest spotkanie z Henrykiem Jerzym Chmielewskim. Planowany przylot Papcia Chmiela rakietą jest uzależniony od warunków panujących na lądowisku Placu Wolności.

Henryk Jerzy Chmielewski, autor kultowych komiksów z przygodami Tytusa, Romka i A'Tomka, współpracuje z organizatorami od pierwszej edycji Festiwalu, wspierając ich swoim talentem artysty - plastyka.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Festiwalu, a najmłodszych zachęcają do przebrania się w kosmiczno - astronomiczny strój.

Program:

 
blog comments powered by Disqus