Konkurs: Scenariopisarstwo dla początkujących


Odpowiedzialny ze strony Gildii za konkurs: Mateusz Michałek

Czas trwania konkursu: od 11 września 2017 do 18 września 2017

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie
organizowanym przez portal Gildia.pl i Bahama Films
z okazji kolejnych warsztatów „Scenariopisarstwo dla początkujących”

 

Konkurs rozpoczął się 11 września i będzie trwał do 18 września o 21:00. Nagrodą w kunkursie jest:

Voucher uprawniający do 300 zł zniżki na warsztaty "Scenariopisarstwo dla początkujących" Bahama Films (voucher nie podlega wymianie na gotówkę, jednak można go przekazać osobie trzeciej). 

Zadanie konkursowe:

Podobno pomysł na dobry scenariusz powinien zamknąć się w kilku zdaniach. Jaki jest Twój pomysł na film? 

Regulamin:

Wyślij nam maila ze swoją propozycją na adres: konkursy.gildia.filmu@gmail.com, wpisując w temacie "Scenariusz". Ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Swój pomysł zaprezentuj w kilku zdaniach. Jury wybierze najciekawsze z nadesłanych propozycji. Zastrzegamy sobie możliwość zaprezentowania części z nadesłanych prac. 
 
Twoim marzeniem jest scenariopisarstwo? Masz pomysł na film, ale nie wiesz od czego zacząć? Zapraszamy do Bahama Films! Podczas warsztatów „Scenariopisarstwo dla początkujących” poznasz tajniki pisania scenariuszy filmowych zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej – pracując nad własnym tekstem.
 
To już 25. edycja wyjątkowych warsztatów, które od 2010 roku ukończyło ponad 600 kursantów. Podczas 30 godzin zajęć Uczestnicy poznają zasady pisania scenariuszy, od chwytliwego logline’u i sposobów kreacji postaci, poprzez opracowanie perfekcyjnej struktury scenariusza, aż po pisanie zapadających w pamięć dialogów. Uczą się też pitchingu, czyli profesjonalnego sposobu prezentacji własnego projektu filmowego.
 
Każdy Uczestnik kończy zajęcia z własnym profesjonalnym scenariuszem oraz podstawowym warsztatem scenarzysty stanowiącym bazę do dalszego rozwoju. Absolwenci wpisani zostają do bazy scenarzystów Bahama Films, dzięki czemu mogą zostać zaproszeni do współpracy przy kolejnych projektach. Otrzymują także możliwość dalszego kształcenia, podczas kontynuacyjnych warsztatów scenariuszowych oraz intensywnych warsztatów tematycznych.
 
W jesiennej edycji warsztatów uruchomione zostaną trzy grupy (5-10 osób) w Warszawie oraz jedna w Krakowie.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród osób, które polubiły nasz profil na Facebooku oraz odpowiedziały na pytanie konkursowe. Jedna osoba może wysłać tylko jedną odpowiedź.

Udział w konkursie oznacza zaakceptowanie regulaminu.

Zapraszamy do polubienia naszego fanpage'a!

 blog comments powered by Disqus