Patryk Vega zapowiada Thorgala

14 stycznia 2010

Będąca jednym z producentów komedii Ciacho spółka East Pictures zapowiada podbój polskich kin. W jej planach produkcyjnych są m.in. nowa wersja Krzyżaków, wojenny film o Monte Cassino i trylogia fantasy na podstawie komiksowej serii Thorgal.

Powstała w sierpniu 2009 roku East Pictures działa jako fundusz filmowy inwestujący w komercyjne projekty filmowe i czerpiący przychody z wpływów z filmów. Na czele spółki stoi Tomasz Tokarski, szef CB Global Trading Polska. Osią całego przedsięwzięcia jest natomiast  reżyser Ciacha Patryk Vega i kierowane przez niego studio filmowe Magic Hour.

W drugiej połowie grudnia East Pictures zadebiutował na GPW. W dokumencie informacyjnym spółka podała, że w 2010 r. chce zainwestować w produkcje filmowe 7 mln zł, w 2011 r. - 15 mln zł, a w 2012 r. - 20 mln zł.

Wg informacji spółki budżet filmu Ciacho wyniósł ok. 5 mln zł, a po pierwszym weekendzie przychód z jego wyświetlania wynosi 4,2 mln zł.

Najbliższe plany produkcyjne East Pictures to dwie kolejne części Ciacha oraz opowiadający o rosyjskiej mafii film i dziesięcioodcinkowy serial telewizyjny Wor w zakonie.Ale najciekawiej zapowiadają się plany produkcyjne na lata 2011-2013.

 :: Źródło ::blog comments powered by Disqus