Twórca "Cube" ekranizuje "Tunele"

23 lutego 2010

Kanadyjski reżyser Vincenzo Natali przeniesie na ekran popularną powieść dla młodzieży Tunele Rodericka Gordona i Briana Williamsa. To historia czternastolatka zafascynowanego odkryciami i wykopaliskami, który odkrywa starożytną społeczność od wieków funkcjonującą pod ziemią.

Wydane w 2007 roku Tunele to jedna z najlepiej sprzedających się książek dla dzieci i młodzieży ostatnich lat. Za jej sukces odpowiada słynny brytyjski wydawca Barry Cunningham, dzięki któremu świat poznał pisarkę J. K. Rowling i stworzoną przez nią postać Harry'ego Pottera.

Jeden z czołowych angielskich pisarzy science fiction Philip Ardagh napisał na łamach dziennika "The Guardian", że stworzona przez Roderica i Briana historia jest naprawdę bardzo ekscytująca, a "The Times" określił książkę jako bardzo dobrą przygodową propozycję dla młodych czytelników. "Tunele" zostały również uznane za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży przez popularny brytyjski program "Richard and Judy".:: Źródło ::blog comments powered by Disqus