"Jutrzenka Otrzewna" czyli niezależny projekt Zalibarka

16 września 2013

Jutrzenka Otrzewna to niezależny projekt trzydziestopięcioletniego Zalibarka - rysownika, komiksiarza, twórcy video i instalacji przestrzennych, eseisty. Jego krótkometrażowy film fabularny jest już w końcowej fazie postprodukcji, a premiera zaplanowana jest na III kwartał 2014 roku.

Niezależny film z praktycznie zerowym budżetem to autorska poetyka zbliżona do kina ekspresjonistycznego. Zalibarkowi bliskie jest kino J.W. Hasa czy Braci Quay. Produkcja trwa już ponad 3 lata, a efekty możemy zobaczyć na krótkim teaserowym zwiastunie prezentowanym poniżej.

Reżyser i scenarzysta Jutrzenki Otrzewnej mieszka i pracuje w Warszawie, przez lata związany z Krakowem, wychował się w Radomiu. Założyciel i redaktor naczelny magazynu o zabarwieniu nadrealnym Puzdro.

Główny bohater filmu w scenariuszu figuruje jako X. Nigdy nie poznamy jego imienia i nazwiska, ani pseudonimu. To człowiek skazany na anonimowość. Zajmuje się tworzeniem haseł reklamowych. Rzeczywistość odrealnionego Miasta — istniejącego poza zdefiniowanymi epokami, państwami — lepka jest od kleju do plakatów.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus