Geoffrey Rush i Johnny Flynn na planie zdjęciowym

21 listopada 2016

Geoffrey Rush i Johnny Flynn dali się zobaczyć na planie zdjęciowym najnowszej produkcji National Geographic pt. Geniusz. Kręcona obecnie w Pradze 10-odcinkowa antologia oparta jest na głośnej biografii Alberta Einsteina, autorstwa Waltera Isaacsona.

W rolę naukowca we wczesnej młodości wcielił się Johnny Flynn (Siła muzyki), zaś dojrzałego Einsteina gra Geoffrey Rush (Jak zostać królem). Produkcja zadebiutuje na antenie National Geographic w 171 krajach i w 45 wersjach językowych w 2017 roku. W serii wystąpią m.in. Emily Watson, Michael McElhatton, Seth Gabel, Samantha Colley, Richard Topol i Vincent Kartheiser.

W serii Geniusz widzowie prześledzą losy obdarzonego niezwykłą wyobraźnią i buntowniczą naturą pracownika urzędu patentowego, który po skończeniu studiów bezskutecznie ubiegał się o posadę nauczyciela i próbował napisać doktorat, by w późniejszych latach odkrywać tajemnice atomu i wszechświata. Każdy kolejny epizod będzie omawiać wybitne osiągnięcia naukowe Einsteina i jego burzliwe życie osobiste. Pierwszy odcinek serii zostanie wyreżyserowany przez Rona Howarda.


osti za National Geographicblog comments powered by Disqus