Rozpoczęto pracę nad filmem animowanym pt. "Fatima"

10 listopada 2016

Studio Platige Image oraz portugalski producent Imaginew rozpoczynają pracę nad pełnometrażowym filmem animowanym Fatima. Będzie to dynamiczna, barwna opowieść inspirowana historią objawień fatimskich, powstająca z okazji ich setnej rocznicy.

Film o wierze i uniwersalnych wartościach opowiedziany zostanie za pomocą najnowocześniejszej technologii animacji 3D. Powstaje on z myślą o widowni familijnej. Autor scenariusza Philip LaZebnik, twórca takich hitów jak Pocahontas, Mulan czy Książę Egiptu, perfekcyjnie kreśli ponadczasową i uniwersalną historię nie bojąc się zadawać trudnych pytań, na które jeszcze trudniej jest znaleźć odpowiedzi. Reżyserem jest Bartek Kika.

Fatima to historia 12-letniej Madaleny, która straciła właśnie wiarę oraz jej młodszego brata Tomása, ciekawego świata pasjonata nowych technologii. Nagle, w ich życiu pojawiają się śliczna i intrygująca Lily oraz fajtłapowaty, nieco namolny Angelo. Lily momentalnie staje się dla Madaleny wzorem. Które z nich okaże się prawdziwym przyjacielem?

Przygotowywany film będzie wartką, atrakcyjną wizualnie opowieścią o tym, co w życiu najważniejsze. Opowieścią o odzyskiwaniu wiary. O wartościach, o których często w dzisiejszym pędzącym świecie zapominamy. Przygodą dla całej rodziny, która zapadnie w świadomość widzów na dłużej.

- Inspirację do stworzenia scenariusza stanowiły wydarzenia fatimskie i ich setna rocznica. Dlatego bohaterami filmu są dzisiejsze nastolatki. Tak jak sto lat temu silne doświadczenie religijne wpłynęło na życie trójki dzieci, tak w naszym filmie główna bohaterka zetknie się z aniołem i demonem, walczącymi o jej duszę. Mamy nadzieję, że dostarczymy widzom nie tylko doskonałą rozrywkę ale również temat do przemyśleń i rozmów na temat roli wiary w życiu – mówi Rui Pedro, producent wykonawczy, Imaginew.

- To wielowymiarowa, słodko-gorzka historia przygodowa o miłości, przyjaźni ale i o bólu, braku zgody na wydarzenia, których nie rozumiemy i nie akceptujemy. To także film o objawieniach fatimskich, które od stu lat inspirują ludzi, zmuszają do zastanowienia się nad sensem życia. Chcemy tą opowieść ubrać w atrakcyjną, urzekającą stylistykę. Dotrzeć do zróżnicowanej widowni, zarówno do dzieci jak i ich rodziców. Fatima będzie olbrzymim i wymagającym przedsięwzięciem. Mam nadzieję, że dzięki sposobowi w jaki pokażemy przeżycia dwójki dzieci stworzymy kompletnie nową jakość na rynku – mówi Piotr Sikora, producent wykonawczy, Platige Image. 

Premiera Fatimy planowana jest na maj 2018 r.

FATIMA Teaser from Platige Image on Vimeo.


Justina za Platige Imageblog comments powered by Disqus