Czy koncert z muzyką filmową może czymś zaskoczyć?

24 listopada 2016

Twórcy Superheroes in concert uważają, że odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Superheroes in concert to wydarzenie jakiego w Polsce jeszcze nie było!

Trwają przygotowania do pierwszego na świecie koncertu z muzyką filmową i wirtualną rzeczywistością. Superheroes in concert już w kwietniu 2017 w Trójmieście, Wrocławiu i Krakowie. Za twórcami pierwsze próbne dni zdjęciowe, gdzie główną rolę odgrywała taneczna choreografia przygotowana przez Bartka Wójcika, finalistę You Can Dance: po prostu tańcz!.

Bartek wciela się w postacie bohaterów znanych z filmowych superprodukcji takich jak: Iron Man, Spider-Man, Superman, Batman czy Avengers. Uprzednio zarejestrowana i poddana postprodukcji całość materiału video podczas koncertów będzie wyświetlona na ekranach LED (sam ekran główny to blisko 120m2 powierzchni!), współgrając z pozostałymi elementami widowiska. Poza scenami akcji w odsłonach romantycznych Bartkowi towarzyszy Julia Adamczyk, szerzej znana publiczności z tanecznych produkcji telewizyjnych jak You Can Dance: po prostu tańcz!, a ostatnio także m. in. Voice of Poland.

Oprócz muzycznych kompozycji zdobywców Oscarów® i nagród Grammy takich jak Hans Zimmer czy Alan Silvestri prezentowanych podczas koncertu przez 120 osobową orkiestrę i chór, dla spragnionych rewolucyjnych nowości mamy prawdziwą gratkę. Dwie alternatywne rzeczywistości – fantastyczna (filmowych superbohaterów uchwycona w zapierającej dech grafice) i realna (wyrażona ruchem tancerzy) zostaną dodatkowo odzwierciedlone w wirtualnej rzeczywistości (VR).

Innowacyjność koncertu została doceniona podczas targów VR Warsaw Day 2016 organizowanych przez magazyn Pixel. Superheroes in concert otrzymało nominację aż w dwóch kategoriach – Fresh Idea oraz Entertainment.

SUPERHEROES IN CONCERT

02.04.2017 ERGO ARENA Gdańsk/Sopot
plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk

22.04.2017 HALA STULECIA Wrocław
ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

29.04.2017 TAURON Arena Kraków
ul. Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków


osti za Superheroes in concertblog comments powered by Disqus