Elton John napisze muzykę dla Diabła!

27 stycznia 2017

A dokładniej - na potrzeby szykowanej wersji scenicznej, będącej adaptacją książki Lauren Weisberger pt. Diabeł ubiera się u Prady

Inspiracją do napisania książki przez Lauren Weisberger i wydania jej w 2003 roku była praca u Anny Wintour, ówczesnej redaktor naczelnej magazynu Vogue
 
W wydanym oświadczeniu sir Elton John przyznał: 
 
Jestem wielkim fanem książki i filmu oraz wielkiej mody. Adaptacja Diabeł ubiera się u Prady dla sceny muzycznej jest bardzo ekscytująca. (...) Czekam, aż będę miał swój udział w części kultury popularnej.
 
Data premiery musicalu zostanie ogłoszona w późniejszym terminie. Przygotowanie libretta będzie należało do autora i scenarzysty Paula Rudnicka, który napisał kilka spektakli dla Broadwayu, ale również scenariusze do filmów Zakonnica w przebraniu i Rodzina Addamsów.
 
 
Elton John ma również doświadczenie w komedii muzycznej. Skomponował m.in. muzykę do Króla Lwa, który odniósł ogromny sukces na Broadwayu i nadal jest na afiszu. Był także współautorem utworów do musicali Billy Elliot: The Musical czy Lestat.
 
Główną bohaterką powieści Diabeł ubiera się u Prady jest Andrea Sachs, dziewczyna z małego miasteczka, poszukuje w Nowym Jorku pracy w branży dziennikarskiej. Nieoczekiwanie zdobywa posadę asystentki wpływowej redaktor naczelnej, Mirandy Priestly, jednego z najbardziej prestiżowych pism zajmujących się modą - Runway. Szybko przekonuje się, że jej przełożona to klasyczny szef z piekła rodem. Andrea żyje w straszliwym stresie, wiedząc, że jeśli przetrwa rok, zostanie zaprotegowana do pracy w dowolnie wybranej gazecie.
 
Sukces książki przeniósł się na kinowy ekran w reżyserii Davida Frankela. W 2006 roku Meryl Streep zagrała rolę zainspirowaną Wintour, a w jej asystentkę wcieliła się Anne Hathaway. Film przyniósł 326 milionów dolarów wpływów na całym świecie, a Streep - statuetki Złotego Globa i Satelitę.
 
W 2013 powstała książkowa kontynuacja Diabła... pt. Zemsta ubiera się u Prady: Diabeł powraca. Andrea jest w trakcie przygotowań do ślubu, gdy na horyzoncie pojawia się Miranda Priestly pragnąca odkupić jej czasopismo. 
 
 
 


:: Źródło ::blog comments powered by Disqus