Grace Jones i "The Musical of My Life"

5 stycznia 2017

Po tym, jak Grace Jones opublikowała autobiografię pt. I'll Never Write My Memoirs w 2015, a rok później powróciła spektakularnymi występami w Nowym Jorku i Londynie, szykuje tym razem film dokumentalny. Reżyserką jest Sophie Fiennes (Z-Boczona historia kinaPerwersyjny przewodnik po ideologiach).

Grace Jones, a tak naprawdę Grace Mendoza, amerykańska piosenkarka i aktorka (Conan Niszczyciel, Zabójczy widok), była modelka. Ikona światowej popkultury lat 70. i 80., kojarzona z oryginalnym stylem i wyrafinowanym smakiem, będąca symbol nocnego życia Nowego Jorku.
 
Jej największe przeboje to I've Seen That Face Before (Libertango), Slave to the Rhythm i Private Life, a najpopularniejszymi płytami są: Nightclubbing, Slave to the Rhythm i Island Life. Jest podziwiana za wizualną stronę występów i szatę graficzną okładek swoich albumów. [za: pl.wikipedia.org] 
 
Produkcja The Musical of My Life trwa równo dekadę we współpracy Grace Jones z Sophie Fiennes. Reżyserka ma na koncie wcześniejsze sukcesy ze Slavojem Žižkiem przy Z-Boczonej historii kina czy Perwersyjnym przewodniku po ideologiach.
 
Jak podkreślają twórcy przygotowywanego filmu dokumentalnego o Jones:
 
Będzie to wielowątkowa podróż przez prywatne oraz publiczne życie legendarnej piosenkarki i performerki.

 

Premierę zaplanowano na połowę 2017 roku.
 
 


:: Źródło ::blog comments powered by Disqus