"Dr Strange" już na Blu-ray 3D™,Blu-ray™ i DVD

17 marca 2017

Doktor Strange to jeden z najbardziej interesujących superbohaterów komiksowego uniwersum Marvela. Genialny chirurg obdarzony potężną mocą, w postać którego wcielił się Benedict Cumberbatch, podbił serca widzów i krytyków na całym świecie.

Doktor Strange to historia światowej sławy neurochirurga, dr Stephena Strange'a, którego życie odmienił tragiczny wypadek samochodowy, odbierając mu sprawność w rękach. Kiedy tradycyjna medycyna zawiodła, w poszukiwaniu uzdrowienia i nadziei, Strange trafia do tajemniczego Kamar-Taj. Tam szybko orientuje się, że nie jest to jedynie ośrodek gdzie może poddać się leczeniu, ale przede wszystkim miejsce walki z niewidzialnymi mrocznymi siłami, dążącymi do zniszczenia naszej rzeczywistości. Wkrótce – uzbrojony w nowo nabytą moc – zmuszony będzie wybierać pomiędzy powrotem do dawnego życia w bogactwie i sławie, a próbą obrony świata jako najpotężniejszy mistrz magii.

Doktor Strange to już czternasty film zrealizowany w ramach cyklu Marvel Cinematic Universe - zakrojonego na olbrzymią skalę projektu łączącego w jednym filmowym uniwersum najsłynniejszych komiksowych superbohaterów. Obraz wyreżyserował Scott Derrickson, twórca popularnego horroru Egzorcyzmy Emily Rose– Jestem fanem komiksów. Dorastałem z nimi. Pamiętam że, kiedy w latach 60. narodził się Doktor Strange, jego pojawienie się było w świecie komiksów czymś nowym. Bardzo nam zależało na tym, żeby film „Doktor Strange” był tak samo świeży w świecie licznych dziś komiksowych superprodukcji – mówi reżyser.

Musiało upłynąć wiele lat zanim Doktor Strange trafił na duży ekran. Film o przygodach superbohatera planowano zrealizować już w 1986 roku. Był już nawet gotowy scenariusz autorstwa Boba Gale’a, ale z niewiadomych powodów projekt nigdy nie został skierowany do produkcji. Później film miał trafić na ekrany kin w 1994 roku, ale dopiero w 1995 roku David S. Goyer ukończył prace nad jego scenariuszem. Dwa lata później projekt kupiła wytwórnia Columbia Pictures, której szefowie skierowali scenariusz filmu do dalszych prac. W roku 2000 studio zrezygnowało z obrazu, do którego prawa kupiło studio Dimension Films. Jeszcze w tym samym roku sprzedało jej studiu Miramax. Jego szefowie w 2002 roku zapowiedzieli, że Doktor Strange wejdzie do kin w roku 2005, ale rok przed planowaną datą premiery wytwórnia wciąż nie miała gotowego scenariusza! Później na kilka lat projekt trafił do studia Paramount Pictures, by ostatecznie trafić do wytwórni Disneya, która w 2005 roku kupiła wydawnictwo Marvel Entertainment Inc.

W czerwcu 2014 roku, blisko 30 lat po tym jak po raz pierwszy zapowiedziano realizację Doktora Strange’a ogłoszono, że film wyreżyseruje Scott Derrickson. Artysta włożył wiele pracy i własnych pieniędzy w to, żeby przekonać szefów studia, że to właśnie on jest najlepszym kandydatem na stanowisko reżysera superprodukcji. Derrickson przygotował 12-stronicowy szczegółowy opis efektownej sceny pojedynku Strange odbywającej się w świecie astralnym, podczas gdy „martwe” ciało doktora jest reanimowane na łóżku szpitalnym (pomysł ten pochodzi z komiksu Doctor Strange: The Oath z 2007 roku). Scenopis reżyser zilustrował rysunkami oraz storyboardami (zarówno własnymi jak i zamówionymi u znanych artystów), a całość zaprezentował przedstawicielom wytwórni na 90-minutowym spotkaniu. 


osti za Galapagosblog comments powered by Disqus