Legion przedłużony na drugi sezon

18 marca 2017

Drugi sezon głośnego serialu, którego producentem wykonawczym i pomysłodawcą jest zdobywca Złotego Globu i nagrody Emmy Noah Hawley, wróci na antenę kanałów należących do FOX Networks Group w ponad 125 krajach już w 2018 roku.

“Pierwszy sezon serialu Legion jest dla nas wielkim osiągnięciem” - powiedział Eric Schrier, prezes FX Networks. „Nie jest on jedynie kolejną produkcją, ale nową i świeżą interpretacją gatunku historii o superbohaterach. Chcielibyśmy podziękować Noahowi Hawleyowi za to, że pracując nad serialem nie bał się podejmować kreatywnego ryzyka i dokonywać zaskakujących wyborów. To dla nas zaszczyt pracować razem z nim, producentami serialu, członkami obsady oraz przedstawicielami koncernu Marvel Television nad kolejnym sezonem serialu Legion.”

„Bardzo cieszymy się, że powstanie kolejny sezon serialu Legion. Noah przeniósł na mały ekran postać Davida Hallera i pozostałych bohaterów komiksu i tchnął w nich nowe życie. Zrobił to w fantastyczny sposób i uzależnił nas od serialu. Jesteśmy bardzo dumni z efektów pracy naszych partnerów z kanału FX oraz ogromnego sukcesu, jaki odniosła nasza pierwsza wspólna produkcja” - dodał Jeph Loeb, producent wykonawczy i szef Marvel Television.

Legion to serial oparty na komiksach Marvela, których autorami są Chris Claremont i Bill Sienkiewicz. Ich głównym bohaterem jest David Haller, zagubiony, młody mężczyzna obdarzony ponadludzkimi zdolnościami. David był jeszcze dzieckiem kiedy zdiagnozowano u niego schizofrenię i przez lata leczył się na szpitalnych oddziałach psychiatrycznych. Teraz ma 30 lat i znów jest w szpitalu, gdzie przytłacza go ustalony rytm dnia wyznaczany przez śniadania, obiady, kolacje, zabiegi, obchody, podawanie leków i sen. David spędza większość czasu milcząc w towarzystwie gadatliwej Lenny  - pacjentki, która pomimo wieloletniego uzależnienia od narkotyków i alkoholu nie straciła pogody ducha i wiary, że jej los wkrótce się odmieni. David zostaje wyrwany z błogiego odrętwienia, kiedy na oddziale pojawia się nowa pacjentka - piękna, ale borykająca się z dużymi problemami Syd. David i Syd, między którymi zaczyna coraz bardziej iskrzyć, są uczestnikami pewnego dziwnego wydarzenia. Niedługo potem David uświadamia sobie, że słyszane przez niego głosy i wizje, których jest świadkiem mogą nie być wytworem jego chorego umysłu.


osti za FOXblog comments powered by Disqus