Nowe "Blood Feast" w kwietniu

18 marca 2017

Film Święto krwi w reżyserii Herschella Gordona Lewisa doczekał się w zeszłym roku remake'u. Teraz ogłoszono, że produkcja trafi 28 kwietnia do wybranych kin amerykańskich. W rolach głównych występuja: Robert Rusler (Koszmar z Ulicy Wiązów 2: Zemsta Freddy'ego), Caroline Williams (Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną IITopór 3), Sophie Monk (Krwawe wzgórza) i Sadie Katz (Droga bez powrotu 6: Hotel na uboczu). Prezentujemy zwiastun oraz plakat.

Głównym bohaterem horroru jest Fuad Ramses (Robert Rusler), który wspólnie z rodziną przenosi się z USA do Francji. Ponieważ zarobione pieniądze nie są zbyt wystarczalne na utrzymanie, Fuad zatrudnia się również na nocnych zmianach w muzeum kultury starożytnego Egiptu. Podczas długich, samotnych nocy, mężczyzna zostaje zwabiony przez bogini Isztar, która kryje się w figurze. Fuad w końcu ulega jej czarowi i rozpoczyna się rzeź, w której morderstwa i kanibalizm stają się jego chlebem powszednim. Obłęd pogłębia się coraz bardziej, ale sama bogini (Sadie Katz) żąda najważniejszych ofiar w postaci żony (Caroline Williams) i córki (Sophie Monk) Fuada... 
 
Reżyser Herschell Gordon Lewis nakręcił pierwowzór pt. Święto krwi (oryg. Blood Feast) w 1963. W niecały rok później powstał kolejny film, inspirowany podobną historią pt. Dwa tysiące maniaków. Sam motyw kanibalizmu i opętania przez starożytnego boga mogliśmy oglądać potem w Krwawym obiedzie (z 1987 roku) w reżyserii Jackie Kong, która tym samym złożyła hołd oryginalnemu obrazowi H.G. Lewisa.
 
Sam Lewis powrócił do losów Fuada Ramsesa, bohatera Blood Feast, w 2002 roku w swoistej kontynuacji pt. Święto krwi 2: Wszystko, co możesz zjeść. Była to czarna komedia, odwołująca się do najlepszych motywów gore i pastiżu kina grozy. Tym razem Fuad postanawia otworzyć przejętą po swym dziadku restaurację z egzotycznymi potrawami. Jego pierwszym zleceniem jest przygotowanie potraw na wesele swojej córki. Pech chciał, że umysł bohatera kolejny raz zostaje opanowany przez złe moce. Mężczyzna postanawia sporządzić wykwintne dania na wesele z... martwych ciał koleżanek panny młodej!
 
Nową wersję Blood Feast wyreżyserował Marcel Walz (autor m.in. Seed 2: The New Breed, czyli swobodnej kontynuacji Seed: Skazany na śmierć Uwe Bolla), a autorem scenariusza jest debiutant Philip Lilienschwarz.
 
 
 


:: Źródło ::blog comments powered by Disqus