Reboot serii "Millennium" z reżyserem

13 marca 2017
Dzisiaj podczas premiery piątej książki z serii mrocznych kryminałów ogłoszono kto wyreżyseruje adaptację jej poprzedniczki.
 
 
Na London Book Fair zapowiedziano, że reżyserią filmu na podstawie Co nas nie zabije został Fede Alvarez. Zasłynął on m.in. dobrze przyjętym zeszłorocznym thrillerem Nie oddychaj. Podczas wydarzenia zapowiedziano także, że należące do Sony, Columbia Pictures odzyskało prawa do adaptacji wszystkich przyszłych powieści z cyklu Millennium. Co nas nie zabije będzie także swoistym rebootem z zupełnie nową obsadą. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się we wrześniu tego roku, a premierę przewidziano na październik 2018 roku.
 
Po raz pierwszy książka z cyklu Millennium zostanie od razu zaadaptowana jako produkcja anglojęzyczna. Poprzednio oryginalną trylogię Stiega Larssona najpierw nakręcono w języku szwedzkim. Dziewczyna z tatuażem, w której zagrali Rooney Mara i Daniel Craig była remakiem pierwszego z tamtych filmów. Ponieważ Larsson zmarł ponad dziesięć lat temu obecnie zapoczątkowany przez niego cykl kontynuuje David Lagercrantz.
 :: Źródło ::blog comments powered by Disqus