Udo Kier stanie się "Władcą lalek"

20 marca 2017

Jak udało się ustalić, nowa wersja Puppet Master będzie rebootem serii, a projekt wyreżyseruje S. Craig Zahler (Bone Tomahawk). Właśnie poinformowano, że do obsady dołącza Udo Kier, który wcieli się w postać Andre Toulona, tytułowego Władcę lalek.

Oryginalny film o morderczych marionetkach powstał w 1989 roku według pomysłu Charlesa Banda. Jego reżyserem był David Schmoeller. Akcja tego horroru rozgrywała się w 1939 roku. Rząd niemiecki chce wyciągnąć od Andre Toulona (William Hickey) sekret, dotyczący lalek. Ten nie chce wyjawić im tajemnicy, więc ukrywa marionetki w schowku w ścianie i popełnia samobójstwo. Kilka lat później grupa ludzi przybywa do jego opuszczonego domu, by zbadać tajemnicę śmierci Toulona. Laleczki postanawiają bronić domu i swojej tajemnicy. 
 
Postać Andre Toulona po raz pierwszy zagrał właśnie William Hickey w 1989 roku. Rok później - w kontynuacji - Steve Welles. Dopiero Guy Rolfe był tym aktorem, który najczęściej związany był z serią i postacią Pana Lalek - we Władcy Lalek 3: Zemsta Toulona (1991), Władca Lalek 4 (1993), Władca Lalek 5: Ostatnia walka (1994) i Wspomnienia władcy lalek (1999). W telewizyjnej komedii-parodii pt. Puppet Master vs. Demonic Toys (2004) - nienależącej do kanonu - przewinęła się postać Władcy Lalek; nazywał się Robert Toulon, a wykreował go Corey Feldman
 
W ostatnich filmach z głównej serii - Władca Lalek: Oś zła (2010), Władca Lalek: Powstanie osi (2012) i Puppet Master: Axis Termination (2016) - mistrz Toulon jest tylko wspomniany w opowieściach bohaterów. 
 
Seria Władca lalek doczekała się do tej pory kilkudziesięciu części. Pierwsze pięć ukazało się w Polsce na VHS w latach dziewięćdziesiątych i cieszyło się bardzo dużym powodzeniem. Z kolei ostatnie filmy z serii - Władca lalek: Oś zła i Władca lalek: Powstanie osi - gościły na rynku dvd kolejno w 2010 i 2012 roku. Natomiast Puppet Master: Axis Termination (z 2016) dostępny jest na wybranych platformach VOD. 
 
Aktor Udo Kier w latach siedemdziesiątych został zauważony podczas castingu przez twórcę Rainera Wernera Fassbindera, który zaangażował go do kilku swoich filmów. Przez lata grywał zarówno w europejskich, jak i amerykańskich produkcjach (Johnny Mnemonic, Armageddon, Blade - Wieczny łowca, Cień wampira). Z miejsca stał się także ulubieńcem duńskiego twórcy, Larsa von Triera, który obsadzał go w wielu filmach - ostatnio w Nimfomance. Część II. Filmografię niemieckiego aktora zamyka udział w thrillerze pt. Zakazany pokój, a na premierę czeka Iron Sky: The Coming Race, czyli kontynuacja Iron Sky, autorstwa Timo Vuorensola.
 
Nowy obraz, będący zarazem rebootem serii, z podtytyłem The Littlest Reich, wyprodukują: Lorenzo di Bonaventura, Mark Vahradian, Jack Heller i Dallas Sonnier. Premierę zaplanowano na 2018 rok. Poniżej prezentujemy oficjalny plakat filmu.
 
 

 :: Źródło ::blog comments powered by Disqus