"Wołyń" na Blu-ray i DVD

27 marca 2017

9 statuetek Polskiej Akademii Filmowej, w tym dla filmu roku. Miliony widzów w kinach. Teraz Wołyń zadebiutuje na DVD oraz Blu-ray. Z okazji premiery 29 marca w salonie Empik Junior w Warszawie pojawią się: reżyser - Wojciech Smarzowski oraz gwiazdy obsady: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik oraz Adrian Zaremba. Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek.

Wołyń to film o bolesnych wydarzeniach, o rzezi, film, o którym Smarzowski mówił, że jest nakręcony „przeciw nienawiści i nacjonalizmowi”. Celem reżysera było „sponiewieranie” widzów, ich uczuć oraz zmuszenie do refleksji. Brutalność, akcje odwetowe oraz sadyzm uderza w odbiorców od pierwszych minut. Film Smarzowskiego to opowieść o ukraińskim poczuciu krzywdy, o marzeniach o własnym państwie, nienawiści, ale przede wszystkim o cierpieniach i śmierci bardzo wielu Polaków. 29 marca Wołyń zadebiutuje na DVD i Blu-ray.

Wołyń – polski dramat wojenny z 2016 roku w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Scenariusz powstał na kanwie opowiadań Stanisława Srokowskiego oraz wspomnień świadków rzezi wołyńskiej w latach 1943–1944.

Spotkanie z twórcami:

29 marca, godz. 18:00
Empik Junior, Warszawa
ul. Marszałkowska 116/122


osti za Galapagosblog comments powered by Disqus