James Wong nie wiedział nic o... "Dragon Ball"!

21 kwietnia 2017

Takie smaczki wychodzą zawsze po latach. Szczególnie, kiedy twórca jednej z najgorszych adaptacji anime - Dragon Ball: Ewolucja (2009) - przyznał, że nie znał zbyt dobrze oryginału.

Z biegiem lat zarówno fani, jak i krytycy pytali, dlaczego reżyser James Wong pozwolił, by tak popularna franczyzna uzyskała tak tragiczną wizję w postaci amerykańskiego filmu. Osiemnastoletni Goku wyrusza w podróż, by wraz z kompanami zebrać smocze kule i uratować świat przed złym Piccolo oraz demonem Oozaru. W rolach głównych wystąpili: Justin Chatwin, Yun-Fat Chow, Emmy Rossum, Jamie Chung i James Masters. Wygląda na to, że reżyser nic nie wiedział o oryginalnej serii. 
 
W trakcie wywiadu dla Newsarama, James Wong przyznał, że bardzo zaangażował się w tworzenie filmu, kiedy na stołku reżyserskim był Stephen Chow, a on sam pełnił funkcję zastępcy i drugiego twórcy. 
 
"W pewnym momencie Stephen Chow miał kierować filmem i jakoś to nie wyszło. Włodarze 20th Century Fox zadzwonili do mnie i zapytali, czy jestem zainteresowany przejęciem projektu. Nie byłem wtedy fanem Dragon Ball, ponieważ nie miałem zbytniego pojęcia o tym świecie. Przyznałem się im do tego, ale skrypt, który do mnie posłali był bardzo interesujący".
 
Sam autor oryginalnego Dragon Ball, Akira Toriyama przyznawał niejednokrotnie, że film Wonga nie potrafi nazwać Dragon Ball.
 
Przypomnijmy, że James Wong ma na swoim koncie horrory Oszukać przeznaczenie i Oszukać przeznaczenie 3, thriller Tylko Jeden oraz wspomniany Dragon Ball: Ewolucja. Reżyserował także wiele odcinków serialu Z Archiwum X oraz działałał przy powrocie tej produkcji w 10. sezonie. Sam jest też autorem do wielu odcinków z serii American Horror Story oraz mini-serialu Dziecko Rosemary Agnieszki Holland.
 
 
 


:: Źródło ::blog comments powered by Disqus