Nadchodzi "Mgła"

14 kwietnia 2017

To kolejna ekranizacja prozy Stephena Kinga - po HavenPod kopułą czy 22.11.63 - na potrzeby telewizji. Dimension realizuje serial na zlecenie stacji Spike. Prezentujemy zwiastun oraz plakat. Emisję odcinka pilotażowego zaplanowano na 22 czerwca.

Opowiadanie The Mist ze zbioru pt. Szkieletowa załoga Stephena Kinga ukazywała pojawienie się tajemniczego zjawiska atmosferycznego, jakie nawiedza mieszkańców małego miasteczka. Na próbę zostają wystawione zarówno przyjacielskie relacje, jak i samo człowieczeństwo. Do czego zdolni są zaślepieni strachem ludzie, by móc przetrwać? 
 
W rolach głównych wystąpią: Okezie Morro (Podróże Guliwera 3D, World War Z), Darren Pettie (The International), Russell Posner (Casanova po przejściach, Głośniej od bomb), Isiah Whitlock Jr. (1408, Choleryk z Brooklynu), Alyssa Sutherland (Nie patrz w górę, Wikingowie), Gus Birney (This Is Nowhere), Dan Butler (Milczenie owiec, Kocha, lubi, szanuje), Luke Cosgrove (The Girlfriend), Danica Curcic (Zabójcy bażantów) i Frances Conroy (Sześć stóp pod ziemią, American Horror Story). Produkcją zajmie się Dimension, mająca na swoim koncie między innymi ostatni sukces stacji MTV - serial Scream. Według pierwszych informacji, nowa Mgła będzie swobodną ekranizacją literackiego pierwowzoru. 
 
Gus Birney wcieli się w Alex Cunningham, nastoletnią córkę Kevina i Evy Cunninghamów. Zawsze była dobrą córcią, ale nadopiekuńczość matki coraz bardziej pogłębia ukryte pokłady złości i buntu w dziewczynie.
 
Alyssa Sutherland wykreuje Evę Cunningham, żonę i matkę, która walczy o ochronę nastoletniej córki przed niebezpieczeństwami, czyhającymi zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mgły. Jednocześnie kobieta pragnie ukryć swoją przeszłość. 
 
Dan Butler jako ojciec Romanov, ksiądz, który zatrzymuje się między tradycyjnością a nowoczesnością. W pewnym momencie traci wiarę i sens w swoje duchowieństwo. 
 
Luke Cosgrove jako Jay Heisel, popularna gwiazda miasta i syn szeryfa miasta, oskarżony o popełnienie ohydnej zbrodni.
 
Danica Curcic wykreuje postać Mii Lambert, kobiety uzależnionej od narkotyków, poszukującej tajemniczej paczki z pieniędzmi. 
 
Okezie Morro jako Jonah Dixon, mężczyzna cierpiący na amnezję. Nie pamięta, kim jest. Kiedy prawda o jego tożsamości zostanie ujawniona, wiele innych tajemnic także ujrzy światło dzienne. 
 
Darren Pettie w roli Connora Heisela, szeryfa miasta i ojca Jay'a. Stara się utrzymać porządek w coraz bardziej chaotycznych i niebezpiecznych sytuacjach.
 
Russell Posner jako Adrian Garff, niebezpieczny nastolatek, który przychodzi z pomocą Alex, po tym jak dziewczyna staje się ofiarą przestępstwa. 
 
Isiah Whitlock Jr. jako Gus Redman, lokalny menedżer. Kiedy ocaleni przez mgłą, ukrywają się centrum handlowym, Gus będzie musiał zdecydować, czy przyjąć rolę lidera, by móc utrzymać porządek.
 
Przypomnijmy, że opowiadanie Mgła doczekało się już ekranizacji filmowej - w 2007 w reżyserii Franka Darabonta. W rolach głównych mogliśmy wtedy oglądać m.in.: Thomasa Jane'a, Laurie Holden, Marcię Gay Harden oraz Andre Braughera.
 
Produkcja ma liczyć dziesięć odcinków - każdy trwający jedną godzinę. Pilot wyreżyserował Adam Bernstein (Breaking Bad, Fargo, Better Call Saul). Christian Torpe (Prawie idealny, Spokój w sercu) zajął stanowisko producenta wykonawczego, a The Mist jest zarazem jego pierwszym amerykańskim projektem. Wcześniej, twórca udanie spełniał się w rodzimych, duńskich filmach. Torpe uczestniczy także w pisaniu scenariuszy odcinków. Drugim producentem wykonawczym jest Amanda Segal (Żona idealna, Nikita, Impersonalni, The Player). Serial ma błogosławieństwo od samego Stephena Kinga
 
Poniżej prezentujemy zwiastun oraz plakat serialu The Mist.
 
 
 


:: Źródło ::blog comments powered by Disqus