Węże 2017 rozdane, aż 7 statuetek dla "Smoleńska"

4 kwietnia 2017

Akademia Węży już po raz szósty przyznała swoje doroczne nagrody dla „filmowych potknięć w polskim kinie”. Węże 2017 zdominował film Smoleńsk, który otrzymał siedem nagród i tym samym wyrównał rekord zdobytych wyróżnień, należący do Kac Wawa.

Myliłby się ten, kto sądziłby, że Smoleńsk nie miał sobie równych w tegorocznej edycji Węży. Akademia miała bardzo trudny wybór, bowiem o tytuł najgorszego filmu roku rywalizowały także #wszystkogra, Gejsza, Historia Roja i Kobiety bez wstydu. Niemal do samego końca rywalizacja pomiędzy kilkoma tytułami była stosunkowo wyrównana, ale w końcówce głosowania Smoleńsk okazał się tytułem, na który Akademia postawiła najmocniej.

Smoleńsk zwyciężył w kategoriach: Wielki Wąż – Najgorszy Film Roku, Reżyseria, Scenariusz, Aktorka, Duet, Żenujący Film na Ważny Temat, Najbardziej Żenująca Scena. W tych kategoriach docenieni zostali m.in. Antoni Krauze, Marcin Wolski, Beata Fido oraz Azjaci protestujący pod Wawelem. Zdobywając siedem Węży Smoleńsk wyrównał rekord należący do Kac Wawa, która wygrała Węże w 2013 roku.

Uroczystość wręczenia nagród odbywała się w Teatrze TrzyRzecze w Warszawie. Wśród gości, którzy pojawili się na gali znaleźli się m.in.: Katarzyna Piasecka, Kamil Dąbrowa, Piotr Bukartyk. Mimo usilnych starań organizatorów, nikt z twórców nagrodzonych Wężami w tym roku nie pojawił się po odbiór tych wyróżnień.


osti za Akademia Wężyblog comments powered by Disqus